Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş

Ekran Alıntısı2.PNG

Türk Telekom'un 16 Mbps ADSL tarifesini kullanıyorum. Altyapı değerlerim ekte bulunmakta.Altyapımı sorgulattığım da 65 Mbps VDSL desteklediğini gördüm. TurkNet'in 35 Mbps download hızı 6 Mbps upload hızını 85 TL'ye verdiğini duydum. Taahhütüm temmuz ayında bitiyor. Sizce TurkNet'e geçmeli miyim?
Not: Türk Telekom'la olan tek sıkıntı oyunlarda anlık ping fırlamaları. TurkNet'e geçince bu olay düzelir mi?

Altyapı veya daire kaynaklı bir sorun ise bir farklılık olmaz fakat sunuculara TurkNet ile bağlanacağınız için gecikme değerleriniz değişecektir. VDSL hizmetine geçiş yapacağınız için hizmet kalitesi de daha iyi olacaktır.

Altyapınız iyiyse müşteri hizmetlerine de pek ihtiyacınız olmuyor. Geçerseniz de taahhüt olmayacağı için pek bir şey kaybetmezsiniz.

Ben internet ADSL konularını fazla anlamam ama şöyle diyeyim, benim paketim 100Mbps idi. Kablosuz 18 Download hızı alıyordum. Kabloluya geçtim ve hızım 100Mbps oldu. Kablolu kullanmayı dene. Eğer kablolu kullanamıyorsan Türknet, Netspeed'e geçmeni öneririm.

Anlık Ping fırlamaları Upload azlığından dolayı olur. İnternete anlık başkası bağlansa bile pinginiz bir anda fırlar. Türknet şu an 35Mbps Download / 6Mbps Upload veriyor diye hatırlıyorum. Ping sıkıntınız çözülmesi çok yüksek ihtimal. Fakat iş altyapıya gelince tamamen şans işi, komşularınıza sormanızı öneririm.

Eki Görüntüle 934994

Türk Telekom'un 16 Mbps ADSL tarifesini kullanıyorum. Altyapı değerlerim ekte bulunmakta.Altyapımı sorgulattığım da 65 Mbps VDSL desteklediğini gördüm. TurkNet'in 35 Mbps download hızı 6 Mbps upload hızını 85 TL'ye verdiğini duydum. Taahhütüm temmuz ayında bitiyor. Sizce TurkNet'e geçmeli miyim?
Not: Türk Telekom'la olan tek sıkıntı oyunlarda anlık ping fırlamaları. TurkNet'e geçince bu olay düzelir mi?
Superonline'dan yeni geçtim. İyi ki geçmişim dedirtti.

Anlık Ping fırlamaları Upload azlığından dolayı olur. İnternete anlık başkası bağlansa bile pinginiz bir anda fırlar. Türknet şu an 35Mbps Download / 6Mbps Upload veriyor diye hatırlıyorum. Ping sıkıntınız çözülmesi çok yüksek ihtimal. Fakat iş altyapıya gelince tamamen şans işi, komşularınıza sormanızı öneririm.
Komşularıma sorup ona göre almayı düşünyorum

İnternetinizi ADSL'den VDSL'e geçirdiğinizde ping sorununuz düzelebilir. Bende de aynı problem vardı TurkNet ADSL'den TurkNet VDSL'e geçmeme dağmen düzeldi.

Geri
Yukarı