Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş

Fiyat konusu ve verdikleri hız'dan hariç sorun yaşamadım hiç 1-2 kez gitti internet bölge müdürlüğü ile görüşüyorum direk öncelik sağlasınlar diye birde altyapı destekliyorsa ver hızı gitsin çok saçma umarım türknet'e geçiyorum diye düşmanlık yapıp sorun üstüne sorun çıkarmazlar herşey beklenir :D
hocam zaten türknet başvurunuzda sizin yerinize türknet abonelik fesih ve kapatma işlemlerini yapıyor. Siz adamlarla muhatap bile olmuyorsunuz. Bence güzel olmuş. Hocam zaten önemli olan iki şey fiyat ve alınan hız bu iki konuda da bence mağdur olmuşsunuz gibi. :)

Hocam zaten TurkNet başvurunuzda sizin yerinize TurkNet abonelik fesih ve kapatma işlemlerini yapıyor. Siz adamlarla muhatap bile olmuyorsunuz. Bence güzel olmuş. Hocam zaten önemli olan iki şey fiyat ve alınan hız bu iki konuda da bence mağdur olmuşsunuz gibi. :)

Diğer insanlar kadar değil en azından neler neler var :D bu xDSL kafama takıldı orayı 18Mbps sabitlemişler ama altyapı 67'ye kadar alabileceğini gösteriyor (resmi sitede 75mbps) türknete geçtikten sonra port değişikliği mi yaparlar yoksa sistem üzerinden hallolur birşey mi?

Diğer insanlar kadar değil en azından neler neler var :D bu xDSL kafama takıldı orayı 18Mbps sabitlemişler ama altyapı 67'ye kadar alabileceğini gösteriyor (resmi sitede 75mbps) türknete geçtikten sonra port değişikliği mi yaparlar yoksa sistem üzerinden hallolur birşey mi?
hocam adamlar sizin altyapınızın hızını sınırlamışlar. Daha fazla hız alabilecekken tarifeniz ve fiyat sebebiyle o hıza sınırlamışlar. Fakat diğer firmalardan hız alırsanız bu hız ataması, sınırlandırması gibi haklar o firmaya geçer. Yani firma istediği hızı size verecektir tarifesine göre. Farklı firmadan hizmet alınca T.Telekom bu hız limitine fazla karışamaz. Mesela türknet te tek tarife ve maks hız hizmeti olduğundan bu hız sınırlamaları tarzında işlerle uğraşmaz maks. hızı alırsınız. Adamlar bir hız sınırlaması uygulamıyor çünkü.
hocam adamlar sizin altyapınızın hızını sınırlamışlar. Daha fazla hız alabilecekken tarifeniz ve fiyat sebebiyle o hıza sınırlamışlar. Fakat diğer firmalardan hız alırsanız bu hız ataması, sınırlandırması gibi haklar o firmaya geçer. Yani firma istediği hızı size verecektir tarifesine göre. Farklı firmadan hizmet alınca T.Telekom bu hız limitine fazla karışamaz. Mesela türknet te tek tarife ve maks hız hizmeti olduğundan bu hız sınırlamaları tarzında işlerle uğraşmaz maks. hızı alırsınız. Adamlar bir hız sınırlaması uygulamıyor çünkü.
Port değişiminden ziyade aynı hattan alınacak maks. hızı size verirler.

Hocam adamlar sizin altyapınızın hızını sınırlamışlar. Daha fazla hız alabilecekken tarifeniz ve fiyat sebebiyle o hıza sınırlamışlar. Fakat diğer firmalardan hız alırsanız bu hız ataması, sınırlandırması gibi haklar o firmaya geçer. Yani firma istediği hızı size verecektir tarifesine göre. Farklı firmadan hizmet alınca T. Telekom bu hız limitine fazla karışamaz. Mesela TurkNet'te tek tarife ve maksimum hız hizmeti olduğundan bu hız sınırlamaları tarzında işlerle uğraşmaz maksimum hızı alırsınız. Adamlar bir hız sınırlaması uygulamıyor çünkü.

Port değişiminden ziyade aynı hattan alınacak maksimum hızı size verirler.

Güzel oldu o zaman abonelik işlemleri tamamlandığında sistem üzerinden o hız kısıtını kaldırabiliyorsalar sorun yok geçen bir yerde okumuştum zorunlu olarak port değişikliği yaptılar diye port değişmiyorsa iyi işimiz kolay ondan sormak istedim. Maks. hızı kendileri değişim yapıyorlarsa tamamdır teşekkürler ilgilendiğiniz için. İyi günler

Hocam size yüksek bir ihtimalle 50 Mbps hız vereceklerdin çünkü alt yapınız 68 Mbps kadar destikliyor (belki konuşup direk 60 veya 65 de yaptırabilirsiniz, altyapınızın sağlamlığına bağlı bir durum.) Taahhüt bitmeye 10 gün kalası TurkNet ile iletişimi geçin hattınızı taşımak istediğinizi söyleyin yardımcı olurlar.

Güzel oldu o zaman abonelik işlemleri tamamlandığında sistem üzerinden o hız kısıtını kaldırabiliyorsalar sorun yok geçen bir yerde okumuştum zorunlu olarak port değişikliği yaptılar diye port değişmiyorsa iyi işimiz kolay ondan sormak istedim. Maks. hızı kendileri değişim yapıyorlarsa tamamdır teşekkürler ilgilendiğiniz için. İyi günler
Rica ederim hocam.
Hocam size yüksek bir ihtimalle 50 Mbps hız vereceklerdin çünkü alt yapınız 68 Mbps kadar destikliyor (belki konuşup direk 60 veya 65 de yaptırabilirsiniz, altyapınızın sağlamlığına bağlı bir durum.) Taahhüt bitmeye 10 gün kalası TurkNet ile iletişimi geçin hattınızı taşımak istediğinizi söyleyin yardımcı olurlar.
Hocam en az sitede yazan hızı verirler ama tabi kablosunun kalitesine göre değişebilir 2-3 mbps. Fakat genelde sitelerinde yazan hızlardan fazlasını alıyor kullanıcılar. Örneğin ben şuan bile sorguladığımda 72 Mbps çıkıyor ama ben sürekli 95 Mbps alıyorum.

Rica ederim hocam.

Hocam en az sitede yazan hızı verirler ama tabii kablosunun kalitesine göre değişebilir 2-3 Mbps. Fakat genelde sitelerinde yazan hızlardan fazlasını alıyor kullanıcılar. Örneğin ben şu an bile sorguladığımda 72 Mbps çıkıyor ama ben sürekli 95 Mbps alıyorum.

Hat iyileştirmeleriyle veya modem değişikliği hızlar artabilir evet ama önemli olan xDSL istatistikleridir.
Örnek verim benim otruduğum yere VDSL 1 yıl önce geldi o zaman Türk Telekom'un modemini kullanıyordun xDSL istatistikleri ölçülüp en fazla 47 Mbps denmişti ve siteye 47 Mbps olarak girilmişti bende modem değiştirip buna 85 Mbps kadar çıkardım sonda civarda kullanım artınca 70 kadar düştü hızım. Halada sitede 47 Mbps hız gözüküyor ama ben 70 Mbps kullanıyorum.
Yani en doğru sonucu siteden değil xDSL istatiklerinden öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı