Türk Telekom'dan TurkNet'e nasıl geçilir?

Hocam ben internetten Türk Telekom aboneligim oldugu halde başvuru yaparsam ilgilenirler mi?
Hocam Netspeed'de bu hizmet var. Türknet'te de. Hatta kapatmanız istenmiyor ki port kaybı olmasın. Kesinlikle aboneliğinizi fesh etmeyin. Bırakın ISS'niz taşımayı gerçekleştirsin. Cayma bedelini ödemeye razıysanız geriye Türk Telekom ile tek bir işiniz kalıyor. Çıkacak faturayı Türknet yetkilisine ticket açıp göndermek.

Ben Netspeed kullanıyorum bu sebeple yapılacakları size özetleyebilirim. İki ISS için de aşamalar benzer.

Online başvuru yapacaksınız ve önbaşvurunuz alınmış olacak. ISS numaranız vs hazır edin bu aşamada soruluyor hizmet aldığınız ISS hizmet numarası, abonelik numarası nedir diye? Bu faturanızın üstünde ya da TT OIM uygulaması üzerinde yazar.

Size Türknet/Netspeed abonelik başvurusu dökümanlarını gönderecektir mail adresinize. Bu evrakların fotokopisini çıkartın. Kimliğinizin fotokopisini de çekin. Gerekli evrakları doldurun. Eğer iptal etmek istediğiniz ev telefonunuz da bulunuyor ise PSTN iptal dilekçesini de ayrıca çıkartın. Bunu da doldurmanız istenecek aynı aşamada.

Evrakları kargo gönderim kodu verilen kargo firmasına gönderin. 1-2 güne evraklar ulaşacak.

Sesli onay için aranacaksınız kargo ulaşmasına takiben. Arandıktan sonra onay vereceksiniz ve 48 saat içerisinde geçişiniz tamamlanacak. Aniden internetiniz kesilecek bir süre sonra.

Telefonunuza Türknet/Netspeed'den SMS gelecek. Modem arayüzüne girip yeni kullanıcı adı ve şifrenizi gireceksiniz. İnternet hizmetinizi kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Eğer Türknet'e geçip paketiniz 16Mbit ADSL olarak açılırsa hemen Türknet OIM sistemine giriş yapıp destek kaydı oluşturmanız gerekmekte. VDSL geçişim yapılmamış lütfen VDSL porta geçişim sağlansın diye bildirimde bulunmanız yeterli. Türknet'te müşteri temsilcisine yalnızca ticket yolu ile ulaşma imkanınız bulunuyor. Aramak söz konusu değil. Siz aranıyorsunuz sadece.

Eğer aboneliği iptal ederseniz geçiş işlemleriniz uzayacaktır. Önce tt aboneliğinin iptalinin gerçekleşmesini bekleyeceksiniz. Sonra sıfırdan kurulum yapılacağından çok fazla evrak teslimat, kurulum hizmeti bekleme süreleri de ekleneceğinden 48 saatte hallolacak iş 5-10 gün arası süreye tekabül uzayacaktır. Port kaybetme gibi kötü bir durum da söz konusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı