Türk Telekom'u BTK'ye şikayet etme

Dediğim olay işte. Topu birbirlerine atıyorlar. Müdürlük, müşteri hizmetlerini suçluyor bilgisi yok diye. O yüzden hiç yüksek hız maceralarına atılma, alabileceğin en düşük hız olan 16 Mbit'e geç, daha az öde.

Düşürtmek için önce sorunun çözülmesi lazımmış.
Cidden mükemmel bir firma. Sorunun çözülmesi için 20-30 gün içinde kabloları değişeceklermiş. Kablo değişmesi bahanesi ile verdikleri hıza bakın.

1631890227708.png

@BilgisayarKurdu sorunumuzu bugün TürkTelekom ekibi çözdü. Cimer ve Tüketici Hakem Heyeti şikayetinde ne gibi değişimler olacak acaba?

Son düzenleme:
Tüketici hakem heyetini arıyor ve bilgi veriyorsun, iptal etmek istiyorum problemim çözüldü diyorsun hepsi bu kadar. Genelde tüm ISS'ler müşteriden bir talep gelmedikçe ilgili portta tanımlı maxsimum hızı hop diye vermez. VDSL alırsın ADSL ile hizmet vermeye çalışır gibi gibi. Ben de aynı süreçleri yaşadım. VDSL'e çektiler portu, sorun düzeldi.

Tüketici hakem heyetini arıyor ve bilgi veriyorsun, iptal etmek istiyorum problemim çözüldü diyorsun hepsi bu kadar. Genelde tüm ISS'ler müşteriden bir talep gelmedikçe ilgili portta tanımlı maxsimum hızı hop diye vermez. VDSL alırsın ADSL ile hizmet vermeye çalışır gibi gibi. Ben de aynı süreçleri yaşadım. VDSL'e çektiler portu, sorun düzeldi.

Sorunum çözüldü ama 1 yıl boyunca düşük hız aldım. Bu yüzden para iadesi olur mu ve yine de taahhüt vermeden çıkabiliyor muyum? Malum TürtkTelekom'um fiyatları çok pahalı.

Sorunum çözüldü ama 1 yıl boyunca düşük hız aldım. Bu yüzden para iadesi olur mu ve yine de taahhüt vermeden çıkabiliyor muyum? Malum TürtkTelekom'um fiyatları çok pahalı.
Çıkmak istiyorsan talebinin devam etmesinde bir sakınca yok. Kullanmayı ay sonu bile bırakabilirsin bana sorarsan. 1 yıldır süregelen bir hak mağduriyeti varsa sözleşmeden cayma konusunda hiçbir problem yaşamazsın.

Kaldı ki 1 yıl boyunca kullanmışsın, kelimenden bu anlaşılıyor. 1 senenin ötesinde bir geçerliliği yok aboneliklerin, direkt olarak ay sonu bırakabilirsin. THH ile de geçmiş aylardaki ücretlerin %50'lik bir kısmı için mağduriyet yaşadığına dair mücadelene devam edebilirsin.

Ancak bana sorarsan bu şikayette 1 yıl önce bulunmalıydın. 1 yıldır düşük hız aldığının ispatını yapman çok zor. Madem öyle 1 yıldır neredeydin diye sorarlar :) Çok da kendini yormayıp yeni bir ISS ile yoluna devam edebilirsin. Ben uğraşmazdım veya uğraşacaksam da en başında uğraşırdım.

Cimer'den mesaj geldi. @BilgisayarKurdu

1633019476079.png

Savunma geldi aşamasındayım şu anda.

1633546295791.png

1634501170367.png

@DeSeRT_TR Bildiğim kadarıyla paketi düşüremiyorsun TT'de. Bizim düşürmemize izin vermiyorlar.
Yükseltebilirsin ama düşüremezsin diyorlar.
TT'den uzak durun arkadaşlar, bütün bu konular sizlere ibret olsun.
Neler yaşadığımı anlatsam 1 haftadır, inanmazsınız.
Bu 2 yıllık sözleşme eninde sonunda bitecek. Bir daha asla Türk Telekom kullanmayacağım.

Hem TurkNet altyapımız, hem de Turk Telekom altyapımız var.
Üstelik 100 Mbps fiyatı ödüyoruz, ama sadece 24 Mbps veriyorlar.
Müşteri temsilcileri ilk 2 hafta cayma hakkınız var diyor, tamam diyoruz.
Arayıp iptal edin cayma hakkımızı kullanacağız diyoruz, yok öyle hakkınız diyorlar.

Kanunları okuyorum kendilerine, kanunun sayısını-maddesini-fıkrasını gösteriyorum.
Kanunlarla ilgilenmiyoruz, şikayetiniz varsa tüketici haklarına gidin diyorlar.
Soruyorum sizlere, bu cümleyi bir dolandırıcı değil de kim kurar?
Maalesef kazanamadık.
1634751658602.png

1634751684630.png

Son düzenleme:
Ben bu konunun başka türlüsünü biliyorum. Paranı geri alamazsın ama para vermeden çıkarsın abonelikten. İsterse 24 yıl taahhüt olsun fark etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı