Türk Telekom'u nereye şikayet edebilirim?

380015

Hectopat
Türk Telekom altyapısında şu an Superonline kullanıyorum arkadaşlar daha önce TurkNet ve Millenicom kullandım. 3 yıl önce mahallemizde yerin altından gelen internet hattında bir problem çıktı bunu TT ekiplerinden duydum. Yola o zamandan bu zamana çok fazla asfalt atıldığı için Türk Telekom yerin altını açıp tamir etmek yerine başka bir mahalledeki santralden bizim mahalleye internet veriyor. Bizim mahalledeki santrali de kapatmış kullanım dışı. Tek santral 2 mahalleyi kaldıramıyor akşam yoğunluk saatlerinde internet can çekişiyor paket kaybı çok yüksek oluyor. Her yıl 50'ye yakın şikayet kaydı bırakıyorum Türk Telekom inatla sorunu ev içi tesisata atıyor tamir etmeyi reddediyor ben bunu nereye şikayet edebilirim ne derdime çare olur?

Türk Telekom altyapısında şu an Superonline kullanıyorum arkadaşlar daha önce TurkNet ve Millenicom kullandım. 3 yıl önce mahallemizde yerin altından gelen internet hattında bir problem çıktı bunu TT ekiplerinden duydum. Yola o zamandan bu zamana çok fazla asfalt atıldığı için Türk Telekom yerin altını açıp tamir etmek yerine başka bir mahalledeki santralden bizim mahalleye internet veriyor. Bizim mahalledeki santrali de kapatmış kullanım dışı. Tek santral 2 mahalleyi kaldıramıyor akşam yoğunluk saatlerinde internet can çekişiyor paket kaybı çok yüksek oluyor. Her yıl 50'ye yakın şikayet kaydı bırakıyorum Türk Telekom inatla sorunu ev içi tesisata atıyor tamir etmeyi reddediyor ben bunu nereye şikayet edebilirim ne derdime çare olur?

CİMER.

Merhaba,

CİMER hiçbir işe yaramayacaktır yanlış bir bilgidir bu CİMER sizi BTK'ya yönlendirir BTK'da link verir kardeşim gel sistemimde aç sıkıntını şikayetini der ki bunu yapman gerekiyor. Belediyeye şikayet etmen değiştirmez Türk Telekom ne kadar Devletinde olsa artık Belediyeler Türk Telekom özeline emir veremez bakım yaptırtamaz ki Valilik ve Kaymakamlıklarda böyle sadece Türk Telekomda üst tanıdığın olacak böyle yapabilirsin. Şikayet var senin oluşturduğun şikayet kayıtlarının aynısı oluşturur yani gene Türk Telekom nezlinde bina içi tesisat problemi olarak döner. Yapabileceğin 2 veya 3 şey var. Türk Telekoma dilekçe vermek mahalleli olursa iyi olur olmazsa bina oda yoksa bireysel bunları dikkate alma sırasına göre yazdım. Diğeri ise BTK şikayeti dişli bir şikayet yazarsan BTK duruma el atabilecek tek kurumdur burada. Diğeri ise en düşük ihtimalli ancak en kesini olabilir bulunduğun ilin bölge veya il müdürünün şahsi mail adresine güzel bir dille şikayet edersin ve bir dilekçe bırakırsın altyapı bakımı için eğer müsait anına denk gelir yada kalabalık arasında kaynamazsan dikkate alınırsın.

Eğer başka bir sorun olursa alıntı yaparak sorabilirsin iyi günler.

Merhaba,

CİMER hiçbir işe yaramayacaktır yanlış bir bilgidir bu CİMER sizi BTK'ya yönlendirir BTK'da link verir kardeşim gel sistemimde aç sıkıntını şikayetini der ki bunu yapman gerekiyor. Belediyeye şikayet etmen değiştirmez Türk Telekom ne kadar devletinde olsa artık belediyeler Türk Telekom özeline emir veremez bakım yaptırtamaz ki valilik ve kaymakamlıklarda böyle sadece Türk Telekom'da üst tanıdığın olacak böyle yapabilirsin. Şikayet var senin oluşturduğun şikayet kayıtlarının aynısı oluşturur yani gene Türk Telekom nezlinde bina içi tesisat problemi olarak döner. Yapabileceğin 2 veya 3 şey var. Türk Telekom'a dilekçe vermek mahalleli olursa iyi olur olmazsa bina oda yoksa bireysel bunları dikkate alma sırasına göre yazdım. Diğeri ise BTK şikayeti dişli bir şikayet yazarsan BTK duruma el atabilecek tek kurumdur burada. Diğeri ise en düşük ihtimalli ancak en kesini olabilir bulunduğun ilin bölge veya il müdürünün şahsi mail adresine güzel bir dille şikayet edersin ve bir dilekçe bırakırsın altyapı bakımı için eğer müsait anına denk gelir ya da kalabalık arasında kaynamazsan dikkate alınırsın.

Eğer başka bir sorun olursa alıntı yaparak sorabilirsin iyi günler.

CİMER ve BTK kısmı aynı dediğin gibi oldu işin komik tarafı BTK da şikayet etmek istediğin kurumlar listesinde Türk Telekom bile yok :D dolayısıyla konuyu Superonline'a aktardılar oda klasik şikayet kaydı başlattı. Mahalleli ile imza toplama işi yaş adamlara 16 Mbps sözleşme yapmışlar aldıkları internet 2Mbps'yı geçmiyor hallerinden çok memnunlar. BTK'ya bizzat gidip durumu anlatmak istiyorum belki bu bir işe yarayabilir diye düşünüyorum. 2 ay önce falan sabah bir tane Türk Telekom çalışanını elinde metal dedektörü ile gördüm yerde kapak aradığını söyledi başında biraz bekledim sonra saat 17:00 oldu mesaim bitti dedi gitti bu adamları son görüşüm oldu, o sırada sohbet etmiştik işte burada yerin altında sorun var onu çözmek için kapağı arıyoruz demişti. Adamlarda gidiş o gidiş bir daha ses soluk çıkmadı bazen telefon direklerini yıkasım geliyor hazır bunu yaparken ona da el atarlar mı acaba diyorum. :D çarelerin tükendiği yerdeyim kimsenin umursamadığı :D.

CİMER ve BTK kısmı aynı dediğin gibi oldu işin komik tarafı BTK da şikayet etmek istediğin kurumlar listesinde Türk Telekom bile yok :D dolayısıyla konuyu Superonline'a aktardılar oda klasik şikayet kaydı başlattı. Mahalleli ile imza toplama işi yaş adamlara 16 Mbps sözleşme yapmışlar aldıkları internet 2Mbps'yı geçmiyor hallerinden çok memnunlar. BTK'ya bizzat gidip durumu anlatmak istiyorum belki bu bir işe yarayabilir diye düşünüyorum. 2 ay önce falan sabah bir tane Türk Telekom çalışanını elinde metal dedektörü ile gördüm yerde kapak aradığını söyledi başında biraz bekledim sonra saat 17:00 oldu mesaim bitti dedi gitti bu adamları son görüşüm oldu, o sırada sohbet etmiştik işte burada yerin altında sorun var onu çözmek için kapağı arıyoruz demişti. Adamlarda gidiş o gidiş bir daha ses soluk çıkmadı bazen telefon direklerini yıkasım geliyor hazır bunu yaparken ona da el atarlar mı acaba diyorum. :D çarelerin tükendiği yerdeyim kimsenin umursamadığı :D.

BTK'da Türk Telekom olmaz çünkü Türk Telekom yetkilendirilmiş bir sağlayıcı değildir alt firması olan TTNET adı altında bu satışları gerçekleştirir. Türk Telekom çalışanıda bulmuştur zaten aradığı şeyi o sebepten gelmemiştir. Ayrıca binamda bulunan 5 daireden 3'ü ile maalesef davalığız o yüzden bende böyle düşündüm ancak asıl davalım dışında kimseye gitmeden herkese tatlı dille imza attırmıştım tabii telekom şefi gönderdimi göndermedimi bilmiyorum orasını.

BTK'da Türk Telekom olmaz çünkü Türk Telekom yetkilendirilmiş bir sağlayıcı değildir alt firması olan TTNET adı altında bu satışları gerçekleştirir. Türk Telekom çalışanıda bulmuştur zaten aradığı şeyi o sebepten gelmemiştir. Ayrıca binamda bulunan 5 daireden 3'ü ile maalesef davalığız o yüzden bende böyle düşündüm ancak asıl davalım dışında kimseye gitmeden herkese tatlı dille imza attırmıştım tabii Telekom şefi gönderdimi göndermedimi bilmiyorum orasını.

TTNET'i de göremedim BTK listesinde olmazsa bir daha yazacağım bakalım bunun sonu yok gibi adamların zerre umurunda değil.

Geri
Yukarı