Türk Telekom'un gigabit tariflerini deneyen var mı?

Peering azmış. Al sana peering.

dns.google.png

netflix.com.png

one.one.one.one.png

vie.valve.net.png

youtube.com.png

Peering yatırımı böyle yapılır. Hedef sunucuya doğrudan gidiyor. Avrupa'ya tur attırıp temiz hava aldırmaya gerek yok.

**O ilk gecikme Telekom'un başarısı. FastPath al dedikçe interleaved Modun gecikmesini arttırdı. DSLAM bazlı bir problem ama çözmüyorlar. Neden; çünkü Telekom müşteri değilim.

Peering yatırımı böyle yapılır. Hedef sunucuya doğrudan gidiyor. Avrupa'ya tur attırıp temiz hava aldırmaya gerek yok.
Türk Telekom'da bu konudan bende şikayetçiyim. Bir yerlerden sekiyorum sürekli arada bir Ankara oluyor arada bir Erzurum oluyor. Bursa'dan Erzurum'a nasıl gidiyorum anlamış değilim.

Yav şu firmalarda babanızın ortaklığı mı var? Neden bu kadar pohpohluyorsunuz anlamıyorum.
Telekom madem büyük bir şirket; neden 100 Mbit paketi ocak söndürür gibi fahiş fiyatlara satıyor?
Peki altyapısı 81 ili kapsıyor; o zaman neden sıfırdan altyapı kurarmış gibi yüksek fiyat belirliyor?
Alternatif operatörler olmasaydı Telekom 100 indirme 2 gönderme hızı ile çağı kapatırdı.
Telekom ne harcamış da TurkNet, GIBIRNet ile kıyaslıyorsun anlamadım? Telekom'un döşediği omurga ar*plara peşkeş çekilmeden önce yapıldı. Ar*plar da sanki çok para harcamış gibi BTK'ya ağlayıp fiyatları yükseltmedi mi? Zaten döşenen altyapının büyük çoğunluğu devlet eliyle neredeyse sıfır maliyetle çekildi. Belediyeden izin alınacağı zaman "devlet kurumu " olduğu için zorluk çıkartılmadı. İller arası hat çekileceği zaman "karayolları genel müdürlüğü " sıkıntı yaratmadan yolları kazdı, yol kenarlarına fiber hattı çekti, hala da çekilmeye devam ediliyor.

O zaman bu Telekom parayı nereden kazınıyor diyecekseniz: Fatih projesi ile cukkalanan paraları bir bilseniz aklınızı kaybedersiniz. Devlet daireleri Telekom kullanıyor, mevcut altyapıyı sadece birkaç güncelleme ile diğer operatörler kiralayıp sürümden kazanıyor.

Bu arkadaş belli ki sitede yaşıyor. Firmalar sitelere metro Ethernet çekip simetrik paketleri dairelere uygun fiyatlara satıyor.

Türk Telekom fiber 100Mbps ben 130TL aldım 130 download 30 upload hem arkadaşımda 150 download 50 upload hız geliyor fiber gine altyapı Max hızı oda 150TL oduyordu ama cıktık nedeni şu tahhüt diye ve Türk Telekom eski müşteri olduğumuz için ucuzdu tahhüt bitiyor hemen fiyst iniyor dediklerimizin birçoğuna katılıyorum bunları kenara atıp bu hızları yaşamak istiyorum.

Ben geçin derim zaten taahhüt saçmalığı olmadığı için beğenmezseniz çıkarsınız. GigaFiber aldığınızda ticket atmak yerine müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsunuz diye biliyorum. Ayrıca TurkNet'in Steam ve Netflix'e en hızlı bağlanan ISS olduğunu unutmamak lazım. GigaFiber kullanan arkadaşlarım var ve hiç kopma veya ping sıkıntısı yaşadıklarını duymadım.

Bu hızlı bağlanma tamamen peering ve cok kotu ben TurkNet kullandığım zaman boyleyim ve halla devam ediyor Netflix en hızlı NetSpeed buna inkar edemezsiniz istanbula sunucu bile kurtulurdu.
Türk Telekom'da bu konudan bende şikayetçiyim. Bir yerlerden sekiyorum sürekli arada bir Ankara oluyor arada bir Erzurum oluyor. Bursa'dan Erzurum'a nasıl gidiyorum anlamış değilim.

Ben Millenicom sabit Turkcell Ankara sabit cıkışları ondan stabile bir değer alıyorum o akışı hissediyorum sürekli cıkış değiştiren firimalar var NetSpeed gibi gruplarına girip ping sorunu çekiyorlar.

Peering azmış. Al sana peering.

Eki Görüntüle 1174284

Eki Görüntüle 1174285

Eki Görüntüle 1174286

Eki Görüntüle 1174287

Eki Görüntüle 1174288

**O ilk gecikme Telekom'un başarısı. Fastpath al dedikçe interleaved modun gecikmesini arttırdı. DSLAM bazlı bir problem ama çözmüyorlar. Neden; çünkü Telekom müşteri değilim.

Diyorum ya Telekom kullanırsan en stabile en iyi değeri alırsın ve GIBIRNet de Telekom kullanıyormuş hisi vermek için sanırım ben oyle düşündüm Comnet GIBIRNet Türk Telekom çıkış ve giriş kullanıyorlar.
Netflix ISP Speed Index bu siteye hiç girmediniz sanırım.

NetSpeed ilk Netflix Türkiye geldiği günlerren bahsettim tabii şu an TurkNet 1.dir ama nperf de 1. değil halla 2021 olarak her test GIBIRNet cıkıyor karşıma ülke ve yerel ping download upload olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı