Türk Telekom'un inatla bir sorunu düzeltmemesi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Twitter'dan müdürlüğe kadar gittim. Tracert değerlerimi atıyorum bir sorun olduğu belli ve hiçbir şekilde yardımcı olmuyolar. ISS kaynaklı bir sürü ping sıkıntısı var. TürkNet'e geçmek istiyorum arıyorum ikide bir müzik çalıyor. Şu an Türk Telekom kullanıyorum VDSL2 altyapıya sahibim. Keşke bu sorun altyapı kaynaklı olsa fakat değil. Başka bir saha dolabında kullanan arkadaşımda 2 aydır yaşıyor. 30 pinglerden 60 pinge çıktı. Şimdi ise CS:GO ve R6 laglı 80 ping te oynuyorum. 2 aydır uğraşıyorum hiçbir şekile sonuç alamadım. Cidden artık param rezil oluyorum cidden. Twitter'dan yolladım sorunun santralde olduğunu belirttim. Dün yolladım bakacaklarına söylediler. Bugün aradılar inatla papağan gibi gelmiş. Altyapı kaynaklı problem yok. Neden var o zaman diyorum oyun sunucusuna tut modeme kadar boş boş laf atıyorlar. Telekom kaynaklı problem yok deyip papağan gibi konuşuyolar. Kendilerinin verdiği 5 kuruşluk modemde aynı pingi alıyorum. İnatla modemede laf atıyorlar. 10 yaşındaki oyun oynayan bir çocuğun bildiği şeyleri söyleyip duruyorlar. İnternete kablolu bağlanın gibi boş yapıyorlar. Sanarsınız ben bunu bilmiyorum. Zaten ben 9kmden Wi-Fi ile internete bağlanıyorum 🤣. Aşağı tracert değerlerini atacağım. Ben mi körüm acaba Frankfurt sunucusuna bükreş üzerinden Avrupa'da tur atıyor.
CS:GO'da eski ping değerim.

2020.06.07-07.10.png

Ağustos'taki ping değerim.

2020.08.04-16.39.png

Ve şu anki ping değerim.

2020.09.19-21.56.png

2020.09.19-21.56_01.png

Frankfurt'a doğrudan bağlanmak yerine bükreşten Avrupa'da tur atan tracert değeri.

2020.09.19-22.02.png

Şu sorunu yaşamaktan o kadar bıktım. Tek oyun üzerinden vermek zorunda kaldım. R6 IP adresi bulabilsem onu da atıp koyacağım. Tek bildiğim oyun CS:GO'da olduğu için. Bir de Riot Frankfurt sunucuları var ona da viyanadan bağlıyorlar :D.

Twitter'dan müdürlüğe kadar gittim. Tracert değerlerimi atıyorum bir sorun olduğu belli ve hiçbir şekilde yardımcı olmuyolar. ISS kaynaklı bir sürü ping sıkıntısı var. TürkNet'e geçmek istiyorum arıyorum ikide bir müzik çalıyor. Şu an Türk Telekom kullanıyorum VDSL2 altyapıya sahibim. Keşke bu sorun altyapı kaynaklı olsa fakat değil. Başka bir saha dolabında kullanan arkadaşımda 2 aydır yaşıyor. 30 pinglerden 60 pinge çıktı. Şimdi ise CS:GO ve R6 laglı 80 ping te oynuyorum. 2 aydır uğraşıyorum hiçbir şekile sonuç alamadım. Cidden artık param rezil oluyorum cidden. Twitter'dan yolladım sorunun santralde olduğunu belirttim. Dün yolladım bakacaklarına söylediler. Bugün aradılar inatla papağan gibi gelmiş. Altyapı kaynaklı problem yok. Neden var o zaman diyorum oyun sunucusuna tut modeme kadar boş boş laf atıyorlar. Telekom kaynaklı problem yok deyip papağan gibi konuşuyolar. Kendilerinin verdiği 5 kuruşluk modemde aynı pingi alıyorum. İnatla modemede laf atıyorlar. 10 yaşındaki oyun oynayan bir çocuğun bildiği şeyleri söyleyip duruyorlar. İnternete kablolu bağlanın gibi boş yapıyorlar. Sanarsınız ben bunu bilmiyorum. Zaten ben 9kmden Wi-Fi ile internete bağlanıyorum 🤣. Aşağı tracert değerlerini atacağım. Ben mi körüm acaba Frankfurt sunucusuna bükreş üzerinden Avrupa'da tur atıyor.
CS:GO'da eski ping değerim.

Eki Görüntüle 674063

Ağustos'taki ping değerim.

Eki Görüntüle 674066

Ve şu anki ping değerim.

Eki Görüntüle 674079

Eki Görüntüle 674080

Frankfurt'a doğrudan bağlanmak yerine bükreşten Avrupa'da tur atan tracert değeri.

Eki Görüntüle 674084

Şu sorunu yaşamaktan o kadar bıktım. Tek oyun üzerinden vermek zorunda kaldım. R6 IP adresi bulabilsem onu da atıp koyacağım. Tek bildiğim oyun CS:GO'da olduğu için. Bir de Riot Frankfurt sunucuları var ona da viyanadan bağlıyorlar :D.

Müdürlüğe Twitter'dan değil de fiziksel olarak gitmeniz çözüm sağlıyacaktır.

Gitmediğine adım kadar eminim.

Gittiğime dair fotoğraf mı istiyorsun?

67 ms kötü bir ping değil.

Dostum şu yorumlara cidden çıldırıyorum. Pingim 30'dan çıkmış 60 pinge. 30 ping ile 60 ping bir mi? Şu sorunu çözmek için yazmadım buraya Türk Telekom'u ikide bir önerip duran veya hizmet konusunda çok iyiler ya diye yazanlar için açtım. Ve yukarıdaki şahıs ise ikide bir Türk Telekom önerelerden biri. Kendisi 40 ping alabilceği yerde 50-60 alıyor buna düşük ping diyor. Ben 30 ile oynarken niye 67 ile oynayım? Zaten hep 60 ping iyi dediğimiz için ne bir yurt dışı çıkışlarını iyileştirıyorlar ne de bir şey yapıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Patrixcs iyi akşamlar öncelikle bu kadar sıkıntı yaşayıp mağdur olmanız ve çözüm bulamamanız sizin için nasıl stresli ve üzüntülü bir durum olduğunu anlayabiliyorum. Sana Türk Telekom'un güncel yatırım politikasından bahsetmek istiyorum umarım neden bu tür sıkıntıları çözmediklerini az çok bilgi sahibi olursun ve diğer arkadaşlarda umarım farkına varır. Öncelikle Türk Telekom yurt dışı çıkışlarını geçici olarak maliyeti düşürecek şekilde omurga yönlendirmesi yapmıştır ve bazı ıp ve tanımlanan profiller öncelikli müşterilere atanmıştır bunlar tanınmış veya sosyal tarafta güçlü olan müşterilere verilmiştir. Asıl önemli olan bu hafta 3 kere müdürlüğe gittim ve il müdürlüğüne gittim mevcut müşterilere sadece az yatırım iyileştirme yapılıp altyapısı hiç olmayan şebekesi dahi çekilmeyen müşterilere burada köy veya kasaba gibi yerlere yatırıma öncelik verdiler planlamaya gittiğimde müdürlükteki sunucu ve depoda bulunan envanter ve ekipmanlar bu bölgelere kamyonlar ile nakliye edildiğini gördüm. Altyapı isteyen metropol veya gelişmiş il, ilçe ve mahalleler sanırım 2 sene daha bekleyecek ve onlara yüksek ihtimal port sıkıntısı olan müşterilere öncelik verilip oralara ftth veya fttb türü bir bağlantı sağlayacaklardır.

Abicim 54 ms ile viena sunucusuna bağlanıyorsun. Daha ne istiyorsun ki? Direk viena sunucusuna bağlanan TürkNet 120 ms ile ulaşıyor (en azından bende böyle). Telekom önceliği kendi müşterilerine veriyor, biz ne yapalım :D
Telekom; gayrettepe - vie/buk arasındaki bağlantı ilgilendiriyor. Gerisi taşıyıcı firmanın sorumluluğunda. Grafiğe baktığımda Telekom tarafında sorun görünmüyor. Taşıyıcı firma üzerindeki yükü önceliklendirerek sizi beklemeye alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı