Türk Telekom'un inatla bir sorunu düzeltmemesi

@Patrixcs sizin bunu alabilmeniz için bir firma veya bir hizmet sunup öncelik talep edip parasını ödemeniz gerekir. Örneğin xcloud mini 1 CPU 1GB RAM 10 GB SSD paketi 3 dolardan aşağı değildir aylık. Ama bu size istediğinizi vermez çünkü üst paketi ise xcloud Ultra+ 16 CPU 64 GB RAM 500 GB SSD 250 dolar aylık omurganın girişinden yani ilçe santralden tutun verilerin protokolden filtre edilerek tekrar omurgaya verilmesi burasıda gayrettepe il müdürlüğü ve çıkışı sağlayıp yurt dışındaki firmalarla anlaşmak ve oradan tekrar yönlendirip istediğiniz paketi sunucuya gönderip almak tahmini 3 ile 4 kere aralara bu özel sunucu kurulup maliyeti üstlenmeniz gerekebilir.

Ben gayrettepede oturmuyorum. Nilüferde oturuyorum orayla alakam olmaz mı?

@Patrixcs çözüm aslında çok basit 4 ayrı özellikte ıp hizmeti sunabilirsin. Örnek ise 85 ile başlayan oyun amaçlı 100 ile başlayan yayın veya görüntülü iletişim amaçlı 120 ile başlayan dizi film ve sörf amaçlı 130 ile başlayan özel yayın kuruluşları veya firma şirketler. Bunu internet sözleşmesi hazırlarken müşteri istediği internet paketini hızını aldığında bu 4 özellikten birini seçebilecek ve sorun olduğunda altyapısı ve seçtiği ıp paketine göre teknik servis çözümleme yapabilir aslında ucuz ve basit bir sistem.
@Patrixcs omurga yönlendirmeleri coğrafya gereği İstanbul'dan geçer ve mantıklı olarak il müdürlüğü olan gayrettepe kontrol eder.

Gittiğime dair fotoğraf mı istiyorsun?

Dostum şu yorumlara cidden çıldırıyorum. Pingim 30'dan çıkmış 60 pinge. 30 ping ile 60 ping bir mi? Şu sorunu çözmek için yazmadım buraya Türk Telekom'u ikide bir önerip duran veya hizmet konusunda çok iyiler ya diye yazanlar için açtım. Ve yukarıdaki şahıs ise ikide bir Türk Telekom önerelerden biri. Kendisi 40 ping alabilceği yerde 50-60 alıyor buna düşük ping diyor. Ben 30 ile oynarken niye 67 ile oynayım? Zaten hep 60 ping iyi dediğimiz için ne bir yurt dışı çıkışlarını iyileştirıyorlar ne de bir şey yapıyorlar.
Haha. 30 ping ile 60 ping bir mi diyor. CS:GO'da rekabet sunucusunda 110 ping alan ben; 🤠

@Patrixcs çözüm aslında çok basit 4 ayrı özellikte ıp hizmeti sunabilirsin. Örnek ise 85 ile başlayan oyun amaçlı 100 ile başlayan yayın veya görüntülü iletişim amaçlı 120 ile başlayan dizi film ve sörf amaçlı 130 ile başlayan özel yayın kuruluşları veya firma şirketler. Bunu internet sözleşmesi hazırlarken müşteri istediği internet paketini hızını aldığında bu 4 özellikten birini seçebilecek ve sorun olduğunda altyapısı ve seçtiği ıp paketine göre teknik servis çözümleme yapabilir aslında ucuz ve basit bir sistem.
@Patrixcs omurga yönlendirmeleri coğrafya gereği İstanbul'dan geçer ve mantıklı olarak il müdürlüğü olan gayrettepe kontrol eder.

Bu IP hizmeti nasıl alacağım. Cidden can sıkmaya başladı artık arkadaşlarla oyun girerken zevk alamıyorum. Hepsi Superonline kullanıyor aldığı ping değerleri 30 ben 60-70(laglı) bir şekilde oynamaya çalışıyorum. Samsunda Superonline kullanan birinden yüksek ping alıyorum 🤣. Ağlancak halime gülüyorum artık.

@Patrixcs iyi günler bu konuda biz bireysel olarak bir şeyleri düzeltmek veya bu konuda çözüme kavuşturmak zor. Sizin probleminizi çözebilecek bir çalışan ancak onunda o sorunu yaşamış olması gerekir onunda bu teknolojileri anlaması veya buna ehliyeti olması gerekir sadece siz değil diğer müşterilerin bu benzer sorun yaşan hizmet kalitesi kötü olan insanlara işinde uzman elit ekipler kurulup bu tür sorunlara çözüme kavuşturması gerekir

@Patrixcs iyi geceler sanırım bir süre bekleyip sürekli kayıt açıp sorunun giderilmesini beklemekten başka çare olmayacaktır. Size sanırım bunları söylemek beni bile üzüyor ama ben elimden geldiğince size bazı bilgileri paylaştım ve yardımcı olmaya çalıştım.

@Patrixcs iyi geceler sanırım bir süre bekleyip sürekli kayıt açıp sorunun giderilmesini beklemekten başka çare olmayacaktır. Size sanırım bunları söylemek beni bile üzüyor ama ben elimden geldiğince size bazı bilgileri paylaştım ve yardımcı olmaya çalıştım.

Teşekkür ederim. Çok uğraştırıyor Türk Telekom cidden.

Teşekkür ederim. Çok uğraştırıyor Türk Telekom cidden.

ben TT fiber kullanıyorum bu söylemiş oldugun sıkıntıların aynısı var ve bana da aynı şeyleri zırvalıyolar. Hiçbir sorun bulamıyorlar şu an google.com.tr'ye bile ping atarken 100'e yakın. normalde ise 29-30 felan alıyorum.

Bende bazı saatlerde başlıyor bazı saatlerde düzeliyo ve 1 haftadır böyle bir şey var ama bi türlü çözemediler napacağım bilmiyorum.

Twitterdan da yazdım. müşteri hizmetlerini halini zaten biliyosunuz. ilçede yaşıyorm buranın numarasını aradım açan yok il müdürlüğünü aradım açan yok bölge müdürlüğünü aradım yine açan yok.

en kötüsü de başka firmaya da geçemiyorum :( fiber altyapıyı tt yaptıgı icin başka firmaya vermiyor bu hakkı. bir tek millenicom'a vermiş. ilk başta onu kullandım bi problem oldu modemin arkasındaki küçük kablo kopmuş millenicom' türk telekom'a git şu soruna bak diyemedi. mecburen iptal ettirmek zorunda kaldım hala fatura geliyor üstelik

daha sonra gelen türk telekom ekibine neden gelmediniz evime kadar dedim "e başka firma" dedi e tamam o zaman biz de türk telekom geçtik yine sorun oldu yine çözen yok

biz bu ülkede neden yaşıyoruz ben anlamadım cidden

@bloodyxTR dostum TürkNet Türk Telekom fiber altyapısından şu an hizmet veriyor. Bence git dene 85 TL aylık 100 Mbps verıyorlar. TT fiberi gelirse TürkNet'e geçcem direkt Superonline gelirse direkt olarak 200 Mbps download 150 TL'ye alacağım. Uğraşamam artık bu çöp firmayla.

Yeni konular

Geri
Yukarı