Türk Telekom'un Verdiği Modemi Farklı İSS'de Kullanma

poison

Decapat
Türk Telekom'dan aldığım ve kullanmadığım iki adet modem var. Bunlardan biri ZyXEL VMG 3312 diğeri ise tplink fakat modelini bilmiyorum, hiç kullanmadığım için. Kardeşim Netspeed firmasına başvurdu, gelecek hafta içinde bağlantı kurulacaktır. Kullanmadığım modemlerden birini versem bağlantı da sorun çıkar mı?
Konuyu açmadan araştırdım fakat okuduğum bilgilerin tarihleri 2010 ve 2011 senelerine ait, yani çok eski. Modemlerin şifrelendiği ve kırılmadan kullanılamayacağı yazıyor. Geçen süre zarfında bu özellik değişti mi? Nasıl yapabilirim bu kırma olayını? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit denemek için modem arayüzüne girmeniz yeterlidir. Kullanıcı adı ve şifreye değişim izni vermeyen bir modem ben daha görmedim.

Tam tersi durumlarda sıkıntı çıkabiliyor ama ttnetin vermediği modem ile tivibu kullanamıyorsunuz illa ttnet modemi istiyor.

Ben Turk Telekom abonesi oldugum icin malesef suan deneyemiyorum. konumda da belirttigim gibi dun gecis onayi verilmis, gelecek hafta icinde de baglanti saglanir. Ancak o zaman deneyebilecegiz sanirim.

Ben Turk Telekom abonesi oldugum icin malesef suan deneyemiyorum. konumda da belirttigim gibi dun gecis onayi verilmis, gelecek hafta icinde de baglanti saglanir. Ancak o zaman deneyebilecegiz sanirim.

Deneyebilirsiniz , modem arayüzüne gireceksiniz sadece ayarlar kısmında kullanıcı adı yazarken @ttnet ile değilde o bölgeyi elle yazmaya izin veriyorsa @turknet gibi mesela o zaman tüm servis sağlayıcılardan hizmet alabilirsiniz demektir.

Malesef modemi telekom harici servis sağlayıcısında kullanımı engellemişler. Şuana kadar araştırdığım ve okuduğum konularda aynı sorunu yaşayıp yardım isteyenlerde çözüm bulunmuşsa da bunu nasıl yaptığını paylaşan olmamış. Eğer sorunu çözebilirsem bunu nasıl yaptığımı paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı