Türk Yapımı Zırhlı Araçlarda Yerli Motor Kullanılacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ceff16d6cd409240596dc087bd13f3e640167e7f.jpeg

Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN MUSİAD EXPO etkinliklerinde 4x4, 6x6 ve 8x8 Türk zırhlı araçlarına güç verecek olan motorunu tanıttı. Proje Yönetim Müdürü Vekili Volkan Gün, yaptığı açıklamada "Türk mühendislerinin ve yerli tedarikçilerimizin, üreticilerimizin gelmiş olduğu noktayı sergiliyoruz. Şunu vurgulamak istiyoruz: Türkiye'de motor, transmisyon, aktarım organları yapılabiliyor. Yani herhangi bir kısıtlama ya da hiçbir ülkeden kritik bir komponent (parça) tedarik etmeden kara platformlarında kendi ihtiyacımızı karşılayabilecek seviyede olduğumuzu göstermek istedik" sözlerini aktardı.

Bu açıklamayla üretim de dışa bağımlılığın ciddi bir şekilde azaldığı ifade ediliyor. Volkan Gül tasarımların da neredeyse tamamlandığını bu proje uzun yıllar da değil yakın zamanda hayata geçebileceğini de belirtti.

Beğendim emperyalizmin pençesinden yavaş yavaş kurtuluyoruz gibi . iktidarı sevmesem de bu adımları doğru buluyorum Atatürk zamanında uçak silah çoğu şeyi yerli üretiyorduk Atatürk 8-9 yıllık cumhuriyete uçak üretebilmiş kalkındırmış neredeyse 100 yıl olacak daha ne yerli uçak ne tank var . Atatürk ten sonra beceriksiz batı yalakası politikacılar yüzünden fabrikaların hepsi kapatıldı .

Devamı gelir umarım böyle atılımları görmek beni mutlu ediyor.

Yalan...

Bizde mobilet çalıştıracak motor teknolojisi dahi yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı