Türk yemekleri sağlıksız mı?

Anadolu insanlarının çoğu aşırı kilolu. Tabii ki de zararlı bolca yağlı yemekler yapıldığı için.
Bkz. Baby-Boomer'ların şişmiş göğüsleri, göbekleri ve kalçaları. :D
Kardesim emin ol iyidir. Brezilya'da yasiyorum yemeklerinin %95'inde domuz var ve domuzun ne kadar sagliksiz igrenc bir şey olduklarini bile bile yiyorlar ve o kadar sagliksiz bir yiyecekki vucuda cok fazla zarari var ama umursamiyorlar yiyorlar Türk yemeklerinde sagliksiz olarak nitelendirecegin sadece yag var.
Hocam orada hayat nasıl cartelleri hiç gördünüz mü? :D
Anadolu insanları
Anadolu Yobazları demek istediniz sanırsam günümüz koşulları için. :D

Son düzenleme:
Makarnayı ekmekle yiyen bir millete otur da anlat bunu. Türk mutfağı en sağlıksız yemek kültürlerinden birine sahip. Her şey karbonhidratlı, yağlı ve şekerli. Fast food yiyen biri emin olunmalıdır ki daha sağlıklıdır. Türk yemeklerinden olabildiğince uzak durmak gerek, yenilecekse de şeker ve kilo tuzağı olduğu bilinmeli.

Makarnayı ekmekle yiyen bir millete otur da anlat bunu. Türk mutfağı en sağlıksız yemek kültürlerinden birine sahip. Her şey karbonhidratlı, yağlı ve şekerli. Fast food yiyen biri emin olunmalıdır ki daha sağlıklıdır. Türk yemeklerinden olabildiğince uzak durmak gerek, yenilecekse de şeker ve kilo tuzağı olduğu bilinmeli.
Zaten Türkiye'de Türk Yemeklerini yemekte tatmakta artık lüks oldu hocam. :D

Not: Bana soracak olursanız işemekte lüks.

Zaten Türkiye'de Türk Yemeklerini yemekte tatmakta artık lüks oldu hocam. :D

Not: Bana soracak olursanız işemekte lüks.
Bir dilim baklavayı ağzıma atınca o şekerin hissi o kadar iğrençti ki... Yüzüm resmen bütün limonu ağzıma sokmuşlar gibi bir hal aldı. O günden beridir hiçbir yöresel Türk tatlısını yemiyorum. O tatlılardaki şeker, 2.5 Litre kola şişesinde yoktur. Gerisi zaten saf karbonhidrat. Sayayım; diyabet, obezite, kalp rahatsızlıkları, damar tıkanıklığı, ölüm...

Bir dilim baklavayı ağzıma atınca o şekerin hissi o kadar iğrençti ki... Yüzüm resmen bütün limonu ağzıma sokmuşlar gibi bir hal aldı. O günden beridir hiçbir yöresel Türk tatlısını yemiyorum. O tatlılardaki şeker, 2.5 Litre kola şişesinde yoktur. Gerisi zaten saf karbonhidrat. Sayayım; diyabet, obezite, kalp rahatsızlıkları, damar tıkanıklığı, ölüm...
Hocam zayıflamak istedim 1 yılda 110 kilodan 73 kiloya düştüm gerisini siz düşünün. :D

Geri
Yukarı