Türkçe Dublajlı Anime Önerisi

İnuyasha ve devam filmi Yashahime'yi izleyebilirsiniz. Gayet güzel bir anime.

Japonlar dünyanın en iyi ses sanatçılarına sahip.
Nasıl? Bir ara izlediğim bir animede kız karakterin sesi erkek çocuğu gibiydi.
Başka bir animede de erkek çocuğu seslendiren kişi kadındı.
Erkek karakterlerin sesleri ise çok ince geliyor, savaş anında haykırışlar komik duruyor.
Sıkça başıma gelen bir şeyde, sanki tüm karakterleri aynı kişi seslendiriyor gibi geliyor, kız-erkek fark etmiyor.
Nasıl en iyi ses sanatçıları bunlar?
Gerçi bir daha düşününce, fark anlaşılmıyorsa bayağı iyi ses sanatçıları. Ama bu son dediklerimi değiştirmez.

Nasıl? Bir ara izlediğim bir animede kız karakterin sesi erkek çocuğu gibiydi.
Başka bir animede de erkek çocuğu seslendiren kişi kadındı.
Erkek karakterlerin sesleri ise çok ince geliyor, savaş anında haykırışlar komik duruyor.
Sıkça başıma gelen bir şeyde, sanki tüm karakterleri aynı kişi seslendiriyor gibi geliyor, kız-erkek fark etmiyor.
Nasıl en iyi ses sanatçıları bunlar?
Gerçi bir daha düşününce, fark anlaşılmıyorsa bayağı iyi ses sanatçıları. Ama bu son dediklerimi değiştirmez.
Olay bu zaten. Erkeğin kadın, kadının erkeği seslendirmesi başarılı oldukları anlamına gelmez mi?
Animenin olayı bu. Haykırışların komik durması size uygun olmamasından kaynaklanıyor. Fakat her anime dediğiniz gibi değil. Tüm karakterleri aynı kişi seslendiriyor olayına bir zamanlar katılıyordum fakat zamanla ayırt etmeye başlıyorusunuz. Türkçe dublaj haykırışı hayal edemiyorum :D.
En iyisi hocam, inanın bana.

Erkeğin kadın, kadının erkeği seslendirmesi başarılı oldukları anlamına gelmez mi?
Evet, ama sesin karakter ile uyumu başarısız olduğu için seslendirmenleri seçenler başarısız diyebiliriz. Sonuçta ses sanatçıları başarılı olsa bile, adamları ne diye alakasız karakterler için ses çıkartmaya zorluyorlar?

Evet, ama sesin karakter ile uyumu başarısız olduğu için seslendirmenleri seçenler başarısız diyebiliriz. Sonuçta ses sanatçıları başarılı olsa bile, adamları ne diye alakasız karakterler için ses çıkartmaya zorluyorlar?
Karakterlerin sesleri göreceli kavram. Global olarak %10 dub %90 orijinal sevenler var. Tanka dönüşen kızlar var bu sektörde. Her anime her kesime uygun değil maalesef. Siz Rainbow nisha rokubou no shichinin tarzı yaşı ermiş kişilere hitap eden animeleri sevebilirsiniz.

Tanka dönüşen kızlar var bu sektörde.
Ne? Tanrı olan anime kızı bile gördüm, ama bu...
Siz Rainbow nisha rokubou no shichinin tarzı yaşı ermiş kişilere hitap eden animeleri sevebilirsiniz.
Önerdiğiniz animeye bakacağım ama şunu sormam lazım. "Yaşı ermiş kişilere hitap eden" derken mantık hatalarının ve cringe olayların az olduğu bir anime değil mi? Zira çoğunda mantık hatalarına ve cringe olaylara katlanamadım.

Ne? Tanrı olan anime kızı bile gördüm, ama bu...

Önerdiğiniz animeye bakacağım ama şunu sormam lazım. "Yaşı ermiş kişilere hitap eden" derken mantık hatalarının ve cringe olayların az olduğu bir anime değil mi? Zira çoğunda mantık hatalarına ve cringe olaylara katlanamadım.
Aynen öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı