Türkçe düşünme nasıl bırakılır?

Dilciyim.

Dil ile ne kadar içli dışlı olduğunuza bağlı olsa da, bu durumu içselleştirmenin önceliği o dili konuşan bir topluluk içinde zaman geçirmektir. Türkiye'de bile olabilir bu.

Dil dediğiniz çoğunlukla kas hafızası efendim, alışkanlık edindikçe zaten akıl o yöne yatkınlaşıyor.

Dil ile maruz kaldığınız her şey, sözlük dahil olmak üzere, o dil üzerine olursa, o dilde düşünmeye başlarsınız kısaca.

Türkçe alt yazı kullanmayı bırakıp İngilizce altyazıda anlamadığın bir cümle olduğunda İngilizce - İngilizce sözlük kullanmak gerekiyor. Ek olarak yine İngilizce-İngilizce sözlük desteğiyle İngilizce kitap, gazete, dergi okuma alışkanlığının ve bol bol native Speaker'lar ile konuşma pratiğinin yararı olur. Özellikle konuşurken karşındaki kişinin native speaker olması önemli, bu sayede bir kelime veya deyimi bilmiyorsan İngilizce açıklayıp ondan öğrendikçe zaten Türkçeyi unutmaya başlıyorsun. Aslında en hızlısı 6 ay gibi hatrı sayılır bir süre aksanını bozmayacak bir ülkede yaşayabilmek eğer imkan varsa çok faydası olur.

İngilizce-İngilizce sözlüğü nasıl anlayabilirim peki hocam ingilizce kelime bilgimde çok az e o zaman nasıl yapacağım bu işi bir yol gösterin tavsiye verin hocam yazılım için öğrenmek istiyorum ingilizceyi.

İngilizce-İngilizce sözlüğü nasıl anlayabilirim peki hocam ingilizce kelime bilgimde çok az e o zaman nasıl yapacağım bu işi bir yol gösterin tavsiye verin hocam yazılım için öğrenmek istiyorum ingilizceyi.
Kelime öğrenmenin yöntemleri belli , çalışmadan zaman ayırmadan o mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı