Türkçe kuralları hakkındaki görüşleriniz?

Az önce öğrendim, Türkçe kuralları çok katı gibi geldi bana. Yani baş harfini büyük yazmayı unutursam, PC gibi özel bir ismi kesme işareti ile ayırmazsam ceza puanı uygulanıyor.
Ne kadar kalpsizsiniz!
Oldu olucak boğazımı kesin. :D

Bazen diyorum, Burak ALKAN 'ın benden başkasıyla işi yok mu? Yukarıda demiş ki ceza son yöntem. Belki dikkat etmişsinizdir. Hatalı mesajlarımda düzeltme yapıyorum ve düzeltme sebebimi de ekliyorum. Ona kalmış ilk mesajında Burak ALKAN “eleştirleriniz nelerdir?” yutmuş heceyi. İnsanın olduğu her yerde hata olur. Fakat önce ikaz gerekmez mi? Mahkemede bile iyi hal oluyor da burada niye olmuyor.
Not: 2 defa ceza almak zoruma gitti. Ayrıca bu cezalar ne olacak. Üst üste eklenerek 100 ceza puanı olunca forumdan mı atılacağım? Yada ehliyet cezaları gibi 1 sene geçince eski cezalar silinecek mi?

Cezalar artınca atılmayacaksınız. 2 ceza almışsınız, hiçbir sorun değil. İstisansız her mesajında bir gün ceza alıp cezası bitince yine forumda soru sormaya devam eden takipçilerimiz var. Amacımız burayı anlaşılabilir ve seviyeli bir yer kılmak.

Bak mesela bana. Zamanında Burak abi'Den gıcık oluyordum. Her gün ceza yiyordum. Ama şuan oldukça uzun bir süredir ceza yemedim :D Çünkü artık düzgün bir biçimde yazıyorum.
Baş harfi elbette büyük yazacaksın. Ben o kadar gaddar değilim :D Uyarırım, uyarırım baktım ki takmıyorsun, o zaman yersin hak ettiğin için.

Yok sadece 10 puan 1 gün ceza veriyor. Sınırsız ceza küfür hakaret ederken alıyorsun, aksi halde sınırsız ceza almazsın.

Bak mesela bana. Zamanında Burak abi'Den gıcık oluyordum. Her gün ceza yiyordum. Ama şuan oldukça uzun bir süredir ceza yemedim :D Çünkü artık düzgün bir biçimde yazıyorum.
Baş harfi elbette büyük yazacaksın. Ben o kadar gaddar değilim :D Uyarırım, uyarırım baktım ki takmıyorsun, o zaman yersin hak ettiğin için.
Mümkünse benim mesajlarıma sen bak. Burak ALKAN bakmasın. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı