Türkçe yama kullanmak doğru mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben oyunların Türkçeleştirme işlemini yapımcıların yapması gerektiğini düşünüyorum. Neden yapımcılar yapacakken kişiler tarafından yapılıyor? Bu oyunun orijinalliğini bozuyor. Bence Türkçe yama kişiler tarafından yapılmamalı ve yapımcı dışında yayınlanan veya yapımcı onaylı dışında Türkçe yamalar telif yoluyla silinmelidir. Getireceği varsa bırakalım yapımcı getirsin. Ben Türkçe yama olayını doğru bulmuyorum. Türkçe yama soran konular da onaylanmamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben oyunların Türkçeleştirme işlemini yapımcıların yapması gerektiğini düşünüyorum. Neden yapımcılar yapacakken kişiler tarafından yapılıyor? Bu oyunun orijinalliğini bozuyor. Bence Türkçe yama kişiler tarafından yapılmamalı ve yapımcı dışında yayınlanan Türkçe yamalar telif yoluyla silinmelidir. Getireceği varsa bırakalım yapımcı getirsin. Ben Türkçe yama olayını doğru bulmuyorum. Türkçe yama soran konular da onaylanmamalı.
Türkçe yaması olmayan bir oyuna yama getirip hizmete sunan adama teşekkür edeceğine korsan muamelesi yapıyorsun doğru değil.

Ben oyunların türkçeleştirme işlemini yapımcıların yapması gerektiğini düşünüyorum. Neden yapımcılar yapacakken kişiler tarafından yapılıyor? Bu oyunun orijinalliğini bozuyor. Bence Türkçe yama kişiler tarafından yapılmamalı ve yapımcı dışında yayınlanan Türkçe yamalar telif yoluyla silinmelidir. Getireceği varsa bırakalım yapımcı getirsin. Ben Türkçe yama olayını doğru bulmuyorum. Türkçe yama soran konular da onaylanmamalı.

Kanka dediğin doğru yapımcılar isterlerse telif atabilir ama atmıyor çoğu, o yüzden oyunu İngilizce oynayacağıma Türkçe altyazılıyı tercih ederim şahsen...

Ben oyunların Türkçeleştirme işlemini yapımcıların yapması gerektiğini düşünüyorum. Neden yapımcılar yapacakken kişiler tarafından yapılıyor? Bu oyunun orijinalliğini bozuyor. Bence Türkçe yama kişiler tarafından yapılmamalı ve yapımcı dışında yayınlanan Türkçe yamalar telif yoluyla silinmelidir. Getireceği varsa bırakalım yapımcı getirsin. Ben Türkçe yama olayını doğru bulmuyorum.
Türk oyuncu düşmanlığı şirketleri geçin kendi içimizde de var. Biri oyunun fiyatını arttırmaya çalışır biri Türkçe yamaları şikayet eder. Sonunda olan da bize Türk oyunculara olur. Elde var sıfır. Ne oldu. Oyunlar ucuzladı da Türkçe mi oldu hepsi? Üstünüze alının diye söylemiyorum ama durum böyle. Burada bu kadar şeyi yazacağınıza firmalara Türkçe oyun yapın diye E-mail falan gönderseniz yaptığınız daha faydalı olurdu.

İndirme o zaman.
İndirmiyorum zaten.

Türk oyuncu düşmanlığı şirketleri geçin kendi içimizde de var. Biri oyunun fiyatını arttırmaya çalışır biri Türkçe yamaları şikayet eder. Sonunda olan da bize Türk oyunculara olur. Elde var sıfır. Ne oldu. Oyunlar ucuzladı da Türkçe mi oldu hepsi? Üstünüze alının diye söylemiyorum ama durum böyle. Burada bu kadar şeyi yazacağınıza firmalara Türkçe oyun yapın diye E-mail falan gönderseniz yaptığınız daha faydalı olurdu.
Yapmıyorlarsa kendi bilecekleri iş. Başkasına karışmak düşmez. Getirmiyorlarsa vardır bildikleri.

Peki, sizce Steam Atölye kaldırılmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı