Türkçe yamaya para istemek

Yavaş yavaş artık oyunlar TR alt yazı desteği almaya başladılar hocam. Umarım böyle devam eder.

Hocam gelmeme sebebi çok belli değil mi? Alan yok diyor zaten herkes korsan oynuyor ben Türkiye'den hiç bir şey kazanamam diyor ve böylece dil çıkmıyor gibime geliyor.
AC odyysey de öyle oldu.
Epic'de kuponla 20 TL'ye aldım sadece ücretli yama bulabildim o da 40 TL oyun elimde kaldı.

Bizde mi girsek bu işe hocam (!)

Seneler önce Oyun Çeviri gibi platformlar, Tayfun Kumaş gibi modçular veya DH üzerinde toplanmış insanlar bunu bedavadan sundu. Muhakkak indirme linkine reklam koydular, biraz bağış topladılar vb. ama hiç bir yamanın özünde para yoktu, şimdi ne değişti de bu insanları savunuyorsunuz? Modçuluk para ile olması gereken bir şey değil, illa para alacağım dersen Black Mesa, CS gibi para vermek isteyeceğim, kendinden bir şeyler katan ürünleri ortaya koyman lazım...

Hocam gelmeme sebebi çok belli değil mi? Alan yok diyor zaten herkes korsan oynuyor ben Türkiye'den hiçbir şey kazanamam diyor ve böylece dil çıkmıyor gibime geliyor.

Yani hocam oyunu ben çıkartmış olsam bende TR alt yazı koyma taraftarı olmam nedeni belli. Ama gün geçtikçe fiyatlar artsa da Türkiye'de orijinal oyun alma durumu günden güne artıyor. Yavaş yavaş artık çoğu oyunda TR dil desteği göreceğiz gibime geliyor.

Yani hocam oyunu ben çıkartmış olsam bende TR alt yazı koyma taraftarı olmam nedeni belli. Ama gün geçtikçe fiyatlar artsa da Türkiye'de orijinal oyun alma durumu günden güne artıyor. Yavaş yavaş artık çoğu oyunda TR dil desteği göreceğiz gibime geliyor.

İnşallah hocam oyunların fiyatları düşerse çok iyi olacak hocam.

AC odyysey de öyle oldu.
Epic'de kuponla 20 TL'ye aldım sadece ücretli yama bulabildim o da 40 TL oyun elimde kaldı.

Hocam her zaman bir oyun almadan önce TR yaması var mı yok mu diye bakarım. Yoksa bir hevesle oyunu alıp bir bakıyorsun TR yama yok. Üzücü oluyor.

Para biriktirip yamayı alalım ben YouTube üzerinden düzenlenmiş bir versiyonunu bedavaya yayınlarım umarım çakmazlar.

Birkaç ay önce Watch Dogs ücretsiz olmuştu. Arkadaşlar fırsatçılık yapıp yamayı yapmışlar ama 30 liralık üyelik istiyorlar yama için şuna bak. Sonra eski bir yama bulmuştum onla idare ettim artık.

Ücretli oldu da ne oldu? Hemen şikayet ettiler, Rockstar bedava olanlara bile el attı. İlla ücretli yapacaksan 10 TL yap da millet alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı