Türkiye, 2040 yılına kadar benzinli ve dizel araç satışlarının tamamen sonlandırılacağını taahhüt etti

Yarın sona erecek olan 2021 birleşmiş milletler iklim değişikliği konferansı'nda dün, tüm dünyadan temsilciler ulaşım sistemleri üzerine toplandı. Toplantıda dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan 6 şirket, 2040 yılına kadar fosil yakıtlı araçların üretimini sonlandıracaklarına dair taahhüt imzaladı.

Dünya için güzel bir adım siz ne düşünüyorsunuz? Ben garajdaki Tofaş'ı çıkartıp gazlamaya gidiyorum(!)

Kaynak:Türkiye, Benzinli ve Dizel Araçlara Veda Ediyor: İşte Tarihi

Kökten değişiklik yapan yeni bir teknolojiye hep önyargıyla yaklaşır insanlar zaten doğaldır bu. Aynısı elektrikli arabada da var işte. Bilgisayar devlet dairelerine geldiğinde de bu ne böyle gereksiz bir şey diyenler doluydu ama bugün sabıka kaydını bile edevlet’ten 10 saniye içerisinde alıyorsun eskiden sıra beklerdin!!
İtiraz edenler her zaman olur ama bu işin gideceği yer çok net şekilde elektrikli araba olacak. Ha şimdi ha 20 sene sonra.

Katılıyorum. Dar görüşlü insanlar parasını falan ortaya atıyor da, nasıl gelişip yaygınlaştığını anlamayacaklar bile.
Cep telefonları da ilk çıktığında böyleydi, şimdi bezle gezen bebekler telefonla dolaşıyor.

Geri
Yukarı