Türkiye cehalete yenildi mi?

Türkiye'de cehalet mi kazandı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çalış, kendini kurtar ve git nereye gidebiliyorsan. Tek diyeceğim bu.

Ben ülke bazında değil de iş bazında değişime gitmek istiyorum. Boeing ya da Airbus'da çalışma hedefim var mesela. Bunlar bizdesin, TR'de çalışacaksın dese yine kalırım. Ama böyle bir şey olmadığı için de piyangoyu 2 kere vuracağım.

Kesinlikle cehalete yenildik. Yönetenler bizi ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürmüş durumda, eğitim zaten belli, işsizlik belli, her şey belli. Ağzı olan konuşuyor, ne dediğini de bilmiyor.

Bir de yetmezmiş gibi bizi ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürenlere, eğitimi düşürenlere, işsizliği arttıranlara halkımız koyun sürüsü gibi her türlü desteği veriyor. Ki bunların hatra sayılır bir kısmı onları peygamber olarak görüyor. Peygamberler (!) de cennetten tapu veriyor (!).

Hayvana işkence, kadına şiddet, Suriyelilere olmadık tavizler verilmesi, Suriyelilerin kendilerini bir şey zannetmesi, her şeyin para olarak düşünülmesi... Bunlar her şeyi açıklıyor.

Bir ay Almanya'da Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde kaldım. Orada bir şey var: Devlet vatandaşına bakmak zorundadır! Kanunlar rayında işliyor, herkes birbirine saygılı, herkes istediği düşünce yapısına sahip olabilir. Kimseye de düşüncelerinden dolayı bir zorlama yok. İsteyen istediği gibi giyinir, kuşanır, gezer, tozar. Kimseyi ilgilendirmez.

Türkiye'de öyle mi? Kadınlar erkeklerin altında ezilecek, kimse istediğini giyemez, kimse istediğini izleyemez, ben ne dersem o, o öyle giyinmiş gözlerimle taciz edeyim, o onu izlemiş ahlakı bozuluyor falan da filan.

Almanya'da reklam panolarında koskoca "Haus Des Geldes" yazıyor, Türkiye'de paralı içerik ortamlarını yasaklama peşindeler. Türkiye'de bir hastaneye gidiyoruz, sigortalı olmamıza rağmen bedava tedavi olamıyoruz ya!

Bunlara sesini çıkaranlara ya Silivri gösteriliyor ya da susturuluyor. Hiçbir yerde yayınlanmıyor.

Size bir şey söyleyeyim mi? Ne Almanca biliyorum ne de Almanya'yı çok iyi biliyorum. Ama Almanya'da, Türkiye'de olduğumdan daha rahattım.

Son düzenleme:
Türkiye'de nerede olursanız olun ya boğazınızdan yada defalarca bıçaklanarak ölebilirsiniz çünkü insan hakları yok polis öylece ölmeni seyreder. Çünkü kurallar böyle vursa suçlu vurmasa suçlu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kesinlikle cehalete yenildik. Yönetenler bizi ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürmüş durumda, eğitim zaten belli, işsizlik belli, her şey belli. Ağzı olan konuşuyor, ne dediğini de bilmiyor.

Bir de yetmezmiş gibi bizi ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürenlere, eğitimi düşürenlere, işsizliği arttıranlara halkımız koyun sürüsü gibi her türlü desteği veriyorlar. Peygamber olarak görüyorlar utanmasalar. Onlar da cennetten tapu veriyorlar (!).
Her cümlesine kesinlikle katılıyorum aklımdan geçirip yazamadıklarımı yazmışsınız.

Son düzenleme:
Hayatıma başka bir ülkede devam etmek istiyorum. Ülkenin kalite, adalet, yaşam gibi standartları iyice düşmeye başladı. Ayrıca "kendi ülkemizde" 2. sınıf vatandaş olduk.
Diğer ülkelerde neden kaliteli yaşam var, çünkü bizim gibi Ülkeleri sömürüyorlar. Otur oturduğun yere sahip çık yediğin ekmeğe. Mehmetçik kan döktü her karış toprağa.Adalet yok evet çünkü Kur'an Ahlakı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı