Türkiye`de elektronik müziğin geliştiğini düşünüyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'deki müzik kalitesi ciddi anlamda düştü. Türkiye olarak genellemek aslında yanlış olur ki Dünya'da zaman geçtikçe müzik kalitesi düştü. Duyguları, düşünceleri ve dertleri anlatan müzik uyuşturucu, mafya özentisi, entrikalar gibi olaylara kaydı. Bunun yanı sıra özgün müzik kavramı ortadan kayboldu ve bütün müzikler birbirinin aynısı oldu. Şu anda dinlediğiniz bütün parçaların sözleri birkaç firma tarafından yazılıyor ve sanatçılara satılıyor. Bazı sanatçılar ise kıyıda köşede tutunmaya çalışıyor ancak her geçen gün bir bir azalıyorlar.

Geçen Last.FM'de gezinirken, hoş müzik üreten sanatçılar gördüm. Türkiye odaklı çalıştıklarını sanmıyorum ama Türklerdi. Kısaca evet diyebilirim.

Türkiye'deki müzik kalitesi ciddi anlamda düştü. Türkiye olarak genellemek aslında yanlış olur ki dünya'da zaman geçtikçe müzik kalitesi düştü. Duyguları, düşünceleri ve dertleri anlatan müzik uyuşturucu, mafya özentisi, entrikalar gibi olaylara kaydı. Bunun yanı sıra özgün müzik kavramı ortadan kayboldu ve bütün müzikler birbirinin aynısı oldu. Şu anda dinlediğiniz bütün parçaların sözleri birkaç firma tarafından yazılıyor ve sanatçılara satılıyor. Bazı sanatçılar ise kıyı da köşede tutunmaya çalışıyor ancak her geçen gün bir bir azalıyorlar.

Hangi müzik dallarından bahsediyorsunuz? Benim dinlediklerimin çoğu genellikle kendi vocalleri veya melodilerden oluşmakta da. Ama bu arada bazı konularda haklısınız çoğunun değeri bilinmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı