Türkiye'de inançsız olmak

Bu halktan tiksiniyorum ya. Dincisi, yobazı hepsi ayrı dert. Zaten böyle cahil, yobazlar yüzünden bu haldeyiz.
Aslında böyle değildik, zaten kimse de başta islamı olduğu gibi kabullenmedi, önce alevilliği kabul ettirdiler bizim eski inanca biraz benziyordu davranışlar vs. sonra arap hocalar ithal ettik onlar inandığımız şeylerin yanlış olduğunu söyledi yavaş yavaş araplaştırıldık.

Zor bir durum, mesela bir yerde çalışacaksın senin kitabın yok sen her şeyi yaparsın gözüyle bakıyorlar. En son Fast food dükkanında çalışmıştım patronum sen niye cuma namazına gitmiyorsun, selam veriyorlar almıyorsun, hiç ağzından Allah diye bir şey çıktığını duymadım demişti, sonra ona durumu açıkladım ben dinsiz adama güvenmem dedi kovmuştu. Çoluk çocuğunuzu emanet ettiğiniz tarikatlarda, camiilerde din adamları çocuklara tecavüz ederken, milletin paralarını ceplerine indirirken yalan yanlış fetvalar verip milleti kin ve nefrete sürüklerken bir şey yok, ateist olduğun zaman sana bu her şeyi yapabilir bu insan değil gözüyle bakıyorlar hatta senin gibi dinden dönenlerin kellesi kesilmeli diyende olmuştu.
Ben 4 sene falan süleymancılar yurdunda kaldım İslam konusunda hatta diğerlerine de araştırdım 3 büyük din hakkında konuşabilir tartışabilirim, inançlar hakkında bazen beni ikna etmek isteyenler de oluyor ama dinler kimseye bir şeyi kanıtlayamaz. En son aldığım cevap şu oluyor kurandan bir ayet... “ey iman edenler! Size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. (maide 101). Bundan ben ne çıkarabilirim?
Sonuç olarak inanamıyorum ve bu yüzden bazı yerlerden dışlanıyorum, hemen basıyorlar hayinsin, beynin yıkanmış, elin yavuru islama giriyor bizim ahmaklar çıkıyorlar vs. acaba biz ne zaman herkesin inançlara değer verdiği, ayrımcılık olmayan bir zamana ulaşabileceğiz.
Kanka korkutularak yetiştikleri için agresif oluyorlar normal :D

Günümüzde Ateistler gösteriş için oluyor genellikle. Bakıyor Allah yok gibi internette bakıyor 1-2 kaynak AAA hadi Ateistim. Sonrasında soranlara Ateistim falan açıklıyorlar saçma iş. Sorana Müslüman'ım de geç hiç uzatma. Geri kafalı olanlar çıkabiliyor. Kendi dinini kendin yaşamalısın.

Zor bir durum, mesela bir yerde çalışacaksın senin kitabın yok sen her şeyi yaparsın gözüyle bakıyorlar. En son Fast food dükkanında çalışmıştım patronum sen niye cuma namazına gitmiyorsun, selam veriyorlar almıyorsun, hiç ağzından Allah diye bir şey çıktığını duymadım demişti, sonra ona durumu açıkladım ben dinsiz adama güvenmem dedi kovmuştu. Çoluk çocuğunuzu emanet ettiğiniz tarikatlarda, camiilerde din adamları çocuklara tecavüz ederken, milletin paralarını ceplerine indirirken yalan yanlış fetvalar verip milleti kin ve nefrete sürüklerken bir şey yok, ateist olduğun zaman sana bu her şeyi yapabilir bu insan değil gözüyle bakıyorlar hatta senin gibi dinden dönenlerin kellesi kesilmeli diyende olmuştu.
Ben 4 sene falan süleymancılar yurdunda kaldım İslam konusunda hatta diğerlerine de araştırdım 3 büyük din hakkında konuşabilir tartışabilirim, inançlar hakkında bazen beni ikna etmek isteyenler de oluyor ama dinler kimseye bir şeyi kanıtlayamaz. En son aldığım cevap şu oluyor kurandan bir ayet... “ey iman edenler! Size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. (maide 101). Bundan ben ne çıkarabilirim?
Sonuç olarak inanamıyorum ve bu yüzden bazı yerlerden dışlanıyorum, hemen basıyorlar hayinsin, beynin yıkanmış, elin yavuru islama giriyor bizim ahmaklar çıkıyorlar vs. acaba biz ne zaman herkesin inançlara değer verdiği, ayrımcılık olmayan bir zamana ulaşabileceğiz.
Türkiye'de hristiyanım çokta fazla söylemem fakat sınıfta okul da yayıldı ve ne arkadaşım kaldı ne bir şeyim her şey bi anda kül oldu gitti, ve bu arkadaşlar da inançlarını "saygılı huzurlu hak dini" olarak belirtmeşlerdi bana. :D ve şu an bana kin besleyen bile var küfürler fakat aldırış etmiyorum çünkü imza da yazdığı gibi :D insanlara dinsel yaklaşmayı kesin emin olun böyle şeylerin sonu yoktur.

Bir yaratıcının olduğu aşikar. Gerisi sana kalmış. Dışlanma her yerde var. Amerika'da yaşasan mesela zencilere ayrımcılık yapıyorlar. Onlar da medeniyet yani. İtalya'da Müslümanlar'a ayrımcılık yapıyorlar.

İnsanların inancına saygı duyduğun sürece bence pek bişey olmaz.
İnsanlara inancını söylemezsin olur biter.
Bu arada "Ateistler inançsız değil". Ateistler evrenin tesadüfen oluştuğuna yada önceden beri var olduğuna sürekli yeniden oluştuğuna inanıyor.

Geri
Yukarı