Türkiye'de inançsız olmak

Türkiyede zaten başlıca 3 tip müslüman var.

1. Deistler gibi olanlar, yer yer dinin gerektridiği kurallara uymayan, İslam hakkında bilgisi olmayan, avrupada veya başka bir ülkede doğsa bulunduğu coğrafyanın dinine inanacak olan ve ona dini öğreten kişilerden dolayı inançsız insan görünce kinlenme tarzı şeyler yaşan.
2. Yine yukardaki gibi din hakkında çok bilgisi olmayan ama beyinleri gelişmiş empati gibi kavramlara sahip inançlara saygılı. ( Bunlar bilmeden şirk işleyerek yani Allahın koyduğu kurallara karşı hareket ederek bilmeden dinden çıkıyorlar.)
3. Dinden gerçekten anlayan şeriatçı islamı olduğu gibi kabullenmiş kişiler (%15 civarı var bunlardan ülkede) islamiyet zaten kabullenmek, teslim olmak demek. Bunlara yetki verirsen ilk heykelleri yıkar, sonra dinsizleri keserler. islam konusunda bilgilidir, manüplsayon yetenekleri güçlüdür, aslında olmayan hikayeleri gerçekmiş gibi anlatırlar, anlattıkları hikayeleri dinlerken hikayesi bitince sor bunun kaynağı nedir diye yazılı bir metin sunmazlar, anlattıkları olaylar da hep önceden başka mekanlarda gerçekleşmiş dinleyen kişinin onu araştırabilecek imkanı olmadığı olaylar olur, bizim akrabalara eşe dosta anlattığımız askerlik anıları gibi.)

Gerçeği gerçekten bilmek istiyorsan, bildiğin her şey hakkında şüphe et.
O kadar yanlış bilgiler var ki, karşınızdaki sizin kafanızda ise veyahut hiçbir şey bilmiyor ise sizin bu anlattıklarınıza inanır. Madem amacın bu, o zaman rakibini iyi tanı. 2 ve 3.madde diye attığın şeyler yalanlar ve senin kendi bilinç altı pisliklerinle kaynıyor. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen, dinden haberiniz yoksa yok, olmayabilir ama bu sizin o dine her aklınıza geleni söyleyebileceğiniz anlamına gelmez. Gerçekten koca bir komik. Arkadaşlar merak eden Google'a baksın, buradan yalan yanlış bilgiler almayın.

Masum değil kimse.

Sen de bir akrabanı al ve hayal ettiğin yere git buradan o zaman nedim. Baba saygılar.

İstediğim yer burası zaten laik bir yönetim, özgür bir ülke. İsteyen istediğini giyiyor, kadınlar yalnız başına Cafe'ye gittiği için taşlanmıyor ohh miss :D Ama memnun olmayan varsa söyleyeceğimi söyledim zaten.

İstediğim yer burası zaten laik bir yönetim, özgür bir ülke. İsteyen istediğini giyiyor, kadınlar yalnız başına Cafe'ye gittiği için taşlanmıyor ohh miss :D
Zaten tek özgürlükte istediğini giyme. Çıksın hapisten bir daha suç işlesin gelsin oh mis.
Şeriat gelmesin ama caydırıcı cezalar gelsin. Birde eğitim ve ahlak konusu çok önemli.

Yoksa insanlar giderek arkadaşlarının çocuğunu büyütecek.

Bir yaratıcının olduğu aşikar. Gerisi sana kalmış. Dışlanma her yerde var. Amerika'da yaşasan mesela zencilere ayrımcılık yapıyorlar. Onlar da medeniyet yani. İtalya'da Müslümanlar'a ayrımcılık yapıyorlar.
Yaratıcı olabilir ona itirazım yok ama yaratıcı ile tanrıyı birbirine karıştırmamak gerekiyor ateist birisi bilinçli sonsuz bir enerji kaynağı, sınırsız bilgisi olan bir varlığı reddeder yani tanrıyı, yaratıcı bilinçsiz birşey olabilir veya evran sürekli bir döngü içinde yok olup var oluyor. bir çok teori var bu konuda.
O kadar yanlış bilgiler var ki, karşınızdaki sizin kafanızda ise veyahut hiçbir şey bilmiyor ise sizin bu anlattıklarınıza inanır. Madem amacın bu, o zaman rakibini iyi tanı. 2 ve 3.madde diye attığın şeyler yalanlar ve senin kendi bilinç altı pisliklerinle kaynıyor. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen, dinden haberiniz yoksa yok, olmayabilir ama bu sizin o dine her aklınıza geleni söyleyebileceğiniz anlamına gelmez. Gerçekten koca bir komik. Arkadaşlar merak eden Google'a baksın, buradan yalan yanlış bilgiler almayın.
Ben genelleme yaptım gözlemlediğim kadarıyla. %15 dediğim veri ise ülkede şerait isteyenlerin oranından baz olarak çıktım.
1. ve 2. madde hakkında mesela dışarı çık yasin süresini baştan sona okuyabilen kaç müslüman var ? ben sana hem yazılı hem ezbere hemde türkçe olarak okuyabilirim.
İslamiyette en çok kabul edilen imam buharinin yazdığı hadislerdir. dışardaki adama buhari kim diye sor tüm servetimi veririm 100 kişiden 85' i bilmez. artı bu adamın ebu hanifiyi bizimkilerin mezhibinin kurucusunu şirkle, dinsizlikle suçlamış birisi birde bunun yazdığı hadislere bak biraz insanın kanını dondurur.

Son düzenleme:
Yaratıcı olabilir ona itirazım yok ama yaratıcı ile tanrıyı birbirine karıştırmamak gerekiyor ateist birisi bilinçli sonsuz bir enerji kaynağı, sınırsız bilgisi olan bir varlığı reddeder yani tanrıyı, yaratıcı bilinçsiz birşey olabilir veya evran sürekli bir döngü içinde yok olup var oluyor. bir çok teori var bu konuda.
O zaman sen kendin bir inanç oluşturmuşsun kardeş. Mesela ben akşama kadar Java kodlayıp bir oyun evreni oluşturmaya çalışıyorum. Bilinçsiz olarak kendi oluşmuyor ki bu.

Bilinçsiz bir şeyin kaostan, olasılıktan ve şanstan bizlerin yaşayabileceği bir düzen oluşturmasını beklemem doğru olmaz.

Ben genelleme yaptım gözlemlediğim kadarıyla. %15 dediğim veri ise ülkede şerait isteyenlerin oranından baz olarak çıktım.
1. ve 2. madde hakkında mesela dışarı çık yasin süresini baştan sona okuyabilen kaç müslüman var ? ben sana hem yazılı hem ezbere hemde türkçe olarak okuyabilirim.

Eskiden taklidi imanla çok iyi olup bir sürü Yasin Suresini bilen, ezberleyen vardır. O bir ölçüt olmaz. Misal kafa keserler demişsin, bu ne kadar da yanlış bir tabir. Asagilasan daha da terbiyeli olmaz mıydı sence de? Bir kere Kafirun Süresindeki tek bir ayet bile bu dediğinin uydurmaca ve kötü düşürme olduğunu kanıtlar:"Senin dinin sana, benim dinim bana" Ben ne diye senin inancına karışayım veya sen?

Eğer din tilkiden ogrenilseydi tavuk çalmak helal olurdu, senin için demiyorum genel olarak olmayan şeyler söyleyenler için. Doğru bir şey soylesen lafım yok ama ben o kullandığın tabirlere karşı çıktım.

O zaman sen kendin bir inanç oluşturmuşsun kardeş. Mesela ben akşama kadar Java kodlayıp bir oyun evreni oluşturmaya çalışıyorum. Bilinçsiz olarak kendi oluşmuyor ki bu.

Bilinçsiz bir şeyin kaostan, olasılıktan ve şanstan bizlerin yaşayabileceği bir düzen oluşturmasını beklemem doğru olmaz.
Ateizm' in ne olduğunu tam olarak bilmiyorsun yada müslümanların anlattığı şekilde öğrenmişsin.
Kaos her yerde var ve kaosdan düzen oluşuyor ona bir lafım yok. Kuantum evrenide böyle
kuantum evreninde bir şey var olabilir, yok olabilir, hem var hemde yok olabilir. şuan bulunduğumuz yani algıladığımız dünyada bir şey ya vardır yada yoktur bu yüzden sana bu biraz garip geliyor olabilir birşey hem varken hemde olmaması. Aslında evrenin oluşumu kuantum evreniyle alaklı olabilir kısaca bir şey hem varken hemde olmaya da biliyor.
tabi inanıp inanmaman sana kalmış ama şunu soracam hiç cin, melek, tanrı vs. bişey gördün mü ?
görmediğiniz bir şeye inanıyorsunuz bu şizofreni hastalığının bir türü dünaydaki insanların yaklaşık %80' inde var kısaca açıklayım aslında var olmayan hiç görülmemiş hayali olan şeylere gerçekten varmış gibi inanmak.

Ateizm' in ne olduğunu tam olarak bilmiyorsun yada müslümanların anlattığı şekilde öğrenmişsin.
Kaos her yerde var ve kaosdan düzen oluşuyor ona bir lafım yok. Kuantum evrenide böyle
kuantum evreninde bir şey var olabilir, yok olabilir, hem var hemde yok olabilir. şuan bulunduğumuz yani algıladığımız dünyada bir şey ya vardır yada yoktur bu yüzden sana bu biraz garip geliyor olabilir birşey hem varken hemde olmaması. Aslında evrenin oluşumu kuantum evreniyle alaklı olabilir kısaca bir şey hem varken hemde olmaya da biliyor.
Ben her yeri kast etmedim zaten. Bizlerin yaşaması için gayet güzel bir düzen oluşmuş dedim.

Bir de paralel evren, quantum evrenin varlığını ispatlamadılar ki ispatlasalar bile bu bizim için bir şey değiştirmez.

Geri
Yukarı