“Türkiye Devleti'nin dini İslam'dır” ibaresi neden kaldırıldı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dede sen bu forumu nereden buldun?

İnterneti türkler buldu. Avrupalılar kıskanıp elimizden çaldı, ne zannettiniz ki?

Yani arkadaşlar... Bunları neden tartışıyorsunuz ki? Düşünmeye-tartışmaya bile değmez konular kaçıncı yüzyıldayız artık. Ve hani ciddiye alınmayacak insanları da ciddiye alıp laf anlatmaya çalışıyorsunuz. Gülün geçin, 2021'de hala bazı şeyleri farkedememiş insanlar farkedememiş değil gerçeklere gözlerini ve kulaklarını kapayıp fark etmemeyi seçmiş insanlardır. Boş verin yani. Size bir şey olmasın.

Türk laikliği ilkesinde devlet dini yoktur. Devletin dine sahip olması, düşünelemez. Din ve devlet işleri ayrıldı ve din istismara uğratılmaması için Diyanet kuruldu.
Hocam anlamadım neden istismara uğrasın? Ve istismara uğramaması için neden 10 milyon TL gerekli?

Ben de hep sormuşumdur laik olacağız derken bağnaz mı olduk diye çünkü laik devlet dediğin herkese eşit muamele eden devlettir. Elin yunanında bile müslümanların nikahını din görevlileri kıyabiliyorken bizde 4-5 sene önce geldi bu yetki.

Hocam anlamadım neden istismara uğrasın? Ve istismara uğramaması için neden 10 milyon TL gerekli?
İstismara uğramasın derken üzerinden prim kasılmasın demek istemiş herhalde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı