Türkiye ekonomisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye ekonomisi kötü millet parmakla daha zor durumdaki birini gösterip şükür ediyor. Parmakla gösterilen adam parmakla daha kötü bir haldeki adamı gösterip şükür ediyor. Resmen bir şükür zinciri var. Bu şekilde bir yere varamayız.

Benim umudum tükendiği için daha iyi olması gibi bir isteğim yok. Sadece daha kötü olmasın.

1608735860301.png

Maalesef kötü arkadaşlar. Paramızın değeri çok düştü. Bir de üstüne vergiler falan. Alım gücü zaten bununla orantılı. Paramız daha değerli olsa mesela dolar 2.5 TL olsa ve vergi yükü azalsa alım gücü görün nasıl olur. İşçilerin maaşlarına zam gelmeden her şeye zam geldi. Keşke iyi olsa.

Tek kelime ile berbat diyebilirim.

Bir şey belirtmek istiyorum; forumda son zamanlarda 15.000-20.000 TL arası sistem toplama veya telefon önerisi adlı konular açılıyor, bu zorlu dönemde nasıl oluyor bu iş yahu? Yoksa...

Türkiye ekonomisi kötü millet parmakla daha zor durumdaki birini gösterip şükür ediyor. Parmakla gösterilen adam parmakla daha kötü bir haldeki adamı gösterip şükür ediyor. Resmen bir şükür zinciri var. Bu şekilde bir yere varamayız.

Acaba Amazon nehri kenarındaki helikoptere mızrak atan adamlar da “Olsun Sahra çölünün kenar köyünde doğsaydık susuzluktan ölürdük, hiç yoksa burada nehirde sınırsız su var.” diyor mudur?
1E9ACC2B-D039-4C82-B450-6CAA9384536D.jpeg

Geri
Yukarı