Türkiye ekonomisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her şey iPhone mu?

Şöyle düşün Türkiye'de üretilmeyip yurt dışında üretilenler pahalı. Sen hiç 10 Euro domates yedinin mi?

Yemedin neden Türkiye'de domates ucuz.

Peki İtalya'da (yurt dışında) böyle mi evet orada domates 10 Euro.

Siz alamadıklarınızı görüp aldıklarınızı bilmiyorsunuz ekonomi kötü diye geçiniyorsunuz.

Küresel çapta kriz var biliyorum fakat hiçbir halk biz Türkler kadar şikayetçi olmamıştır.
Bencede. Neticede bu kriz küresel bir kriz. Bizde süt pahalı değil, başka ülkelerde abooov. Tereyağı falan zaten çok ucuz burda Avrupa tereyağına hasret hey yavrum hey. Araba desen zaten onlar fırsatçılar yüzünden yoksa biz iyiyiz ehonomi çoksel... Bide gelip hala savunuyorlar ya... Bruh.

images (6).jpeg

Ekonomi battı,hala daha iyi diye savunuyoruz. Asgari ücretli geçinemiyor, para hiçbir şeye yetmiyor. Eğitim desen zaten materyaller aşırı pahalılandı. Ben 11.sınıf öğrencisiyim ama kendime yeni nesil kitap almakta çok zorlanıyorum. 5 kitap aldığımda 300 lira para veriyorum, canım acıyor alırken. Bazı arkadaşlar gelip "Sende o zaman alma!" diyeceğini de biliyorum. YKS'de sizin zamanınızda girdiğiniz sorular sorulmuyor artık, aklınıza sokun bunu.

Üretim yok ülkede, her şeyi ithal ediyoruz. Bu da zaten olmayan ekonomi için büyük bir darbedir.
Dolar yükselmesin diye Merkez Bankası kendi döviz rezervinden -net hatırlamıyorum- 147 milyar dolar döviz satmışlar. Bu ekonomiyi gösteriyor zaten bizlere.
Her şey iPhone mu?

Şöyle düşün Türkiye'de üretilmeyip yurt dışında üretilenler pahalı. Sen hiç 10 Euro domates yedinin mi?

Yemedin neden Türkiye'de domates ucuz.

Peki İtalya'da (yurt dışında) böyle mi evet orada domates 10 Euro.

Siz alamadıklarınızı görüp aldıklarınızı bilmiyorsunuz ekonomi kötü diye geçiniyorsunuz.

Küresel çapta kriz var biliyorum fakat hiçbir halk biz Türkler kadar şikayetçi olmamıştır.
Hocam bu cevabı hangi düşünce ile yazdığınızı çok merak ettim.

Her yönden hiçbir şey düşünemiyorum artık. Hayal gücüm bile yok oldu. Beynim ve zihnim artık sadece eski güzel şeyleri hatırlıyor ve düşünüyor.

Geri
Yukarı