Türkiye Eurovision'a neden katılmıyor?

Konu bu şekilde arkadaşlar, sizce neden katılmıyoruz? Diğer konuları da okudum sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

Çünkü Eurovision sadece siyasi bir yapı yani fark ettiysen artık birçok ülke katılmayacak Türkiye'de katılmasın.
Tamamen başımızdaki hükümetin siyasi & politik sebeplerinden katılmıyoruz. Hiç öyle hakkımızı vermiyorlar falan demeyin gayette veriyorlardı. Türkiye, birçok defa ikinci ve üçüncü oldu. Her halükarda ülkemizin uluslararası bir etkinlikte gözükmesi bile güzel bir duyguydu. Şu an internette Türkiye'nin Eurovision şarkılarına gidersen zaten tonlarca yabancının Türkiye'nin geri gelmek istediğini de görürsün.

Benim şahsi düşüncem şu anki hükümet bir gün giderse ertesi sene hemen katılacağımız yönünde.

Siyaset yapmak istemem ama diyelim gitti hükümet. Yerine doğru dürüst bir alternatif var mı?

Hakkımız falan yenmiyor. Tamam, bazı yerlerde haksızlıklar olmuştur ama kimsenin bize garezinin olduğunu düşünmüyorum. Politik nedenlerden dolayı katılamıyoruz bence. Bu arada en iyi performansı da şuraya bırakıyorum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı ülkeler direkt yarı finalden giriyor yarışmaya diye bir şeyler duymuştum zamanında?
Ev sahibi olan ülkede oluyor bu. Yani 2004 yılında biz de böyle yapmıştık.

Hakkımız falan yenmiyor. Tamam, bazı yerlerde haksızlıklar olmuştur ama kimsenin bize garezinin olduğunu düşünmüyorum. Politik nedenlerden dolayı katılamıyoruz bence. Bu arada en iyi performansı da şuraya bırakıyorum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ev sahibi olan ülkede oluyor bu. Yani 2004 yılında biz de böyle yapmıştık.

Manga daha iyiyiydi sanki.

Manga daha iyiyiydi sanki.
maNga'nın sahne performansı neredeyse kusursuz olsa da şarkının sözleri çok basit geldi bana. A2 seviyesinde birisi yazmış gibi. İlk dinlediğimde benim de çok hoşuma gitmişti ancak sözlerin çevirisine baktığım zaman hayal kırıklığına uğramıştım. Yine de Satellite'den daha derin sözlere sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.

maNga'nın sahne performansı neredeyse kusursuz olsa da şarkının sözleri çok basit geldi bana. A2 seviyesinde birisi yazmış gibi. İlk dinlediğimde benim de çok hoşuma gitmişti ancak sözlerin çevirisine baktığım zaman hayal kırıklığına uğramıştım. Yine de Satellite'den daha derin sözlere sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.

Bence aksine sahne performansı baya vasat kalmıştı. Bu yüzden birinci olamadık.

Türkiye ve birkaç ülke politik nedenlerden dolayı yarışmaya katılmayı bırakmıştı. Türkiye ve adını unuttuğum bir ülke dışında diğerleri 2 yarışma sonra falan döndüler.

Türkiye bir sefer yarışmacı bulamadı, 1 sefer de gerekli bütçeyi sağlayamadı diye haber vardı. Ama en büyük etken dış politikamız.

Bence aksine sahne performansı baya vasat kalmıştı. Bu yüzden birinci olamadık.
Lena'nın performansından çok daha kaliteliydi. Alta iki videoyu da bırakıyorum ve sizin değerlendirmenizi istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı