Türkiye Eurovision'a neden katılmıyor?

Konudan bağımsız olarak bence Eurovision’ın eski prestiji falan da kalmadı. Çok önemli bir yarışma olduğunu düşünmüyorum artık. Eskiden üzülürdüm bu duruma ama şu an pek bir etki yaratmıyor.

Bence Can Bonomo ve Mor ve Ötesi'nin performansı da güzeldi.
Konudan bağımsız olarak bence Eurovision’ın eski prestiji falan da kalmadı. Çok önemli bir yarışma olduğunu düşünmüyorum artık. Eskiden üzülürdüm bu duruma ama şu an pek bir etki yaratmıyor.
Katılıyorum hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şarkıya bakar mısınız hocam? Birinci olmuş bana 15 yaş ergen şarkısı gibi geldi.

Bence Can Bonomo ve Mor ve Ötesi'nin performansı da güzeldi.

Katılıyorum hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şarkıya bakar mısınız hocam? Birinci olmuş bana 15 yaş ergen şarkısı gibi geldi.

Evet, maalesef. Artık Nocturne veya Fairytale gibi eserleri kazandırmıyor Eurovision. O yüzden bence tamamen ülkelerin politik reklam aracına döndü.

maNga'nın sahne performansı neredeyse kusursuz olsa da şarkının sözleri çok basit geldi bana. A2 seviyesinde birisi yazmış gibi. İlk dinlediğimde benim de çok hoşuma gitmişti ancak sözlerin çevirisine baktığım zaman hayal kırıklığına uğramıştım. Yine de Satellite'den daha derin sözlere sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.
Çevirisine bakıyorsanız A2 seviyesi deyip hor görmeniz gülünç. Alexander Rybak - Fairytale şarkısı da gayet basit. Donald Trump da basit cümleler kuruyor. Dünyanın anlamasını kolaylaştırıyor bu olay. Basit bir dille bile güzel bir şey ortaya çıkarmak övülecek bir şey bence.

Çevirisine bakıyorsanız A2 seviyesi deyip hor görmeniz gülünç. Alexander Rybak - Fairytale şarkısı da gayet basit. Donald Trump da basit cümleler kuruyor. Dünyanın anlamasını kolaylaştırıyor bu olay. Basit bir dille bile güzel bir şey ortaya çıkarmak övülecek bir şey bence.
Basitlikten kastım hemen hemen her şarkıda olan kalıpları bolca içermesi. Örneğin "No matter what they say" kalıbı. Bana kalırsa maNga'nın çok daha başarılı parçaları vardır, bunun sözlerini pek beğenemiyorum. Daha çok özenilebilirdi diye düşünüyorum, sanki vasat bir pop şarkıcısının çıkarabileceği türdendi. Bir de çeviri yapmam gerekiyordu çünkü küçük yaşta düzgün bir İngilizceye nasıl sahip olabilirdim? Yeni öğrendiğim bir şarkı değil sonuçta. Zaten şarkıyı beğenmediğimi söylemedim, aksine melodisi dile dolancak türden. Eurovision'da 2. olabilmek azımsanacak bir türden başarı asla değil. 🙃

Bence can bonomo ve mor ve ötesi'nin performansı da güzeldi.

Katılıyorum hocam.

Cidden çok boş ve iğrenç bir şarkı.

Katılıyorum hocam.

Ve İsrail gibi bir ülkenin 1. olması üzücü.

Hükûmet ''İstediğimiz sonucu alamıyoruz.'' diye bir açıklama yapmıştı. Valla Eurovision siyasi bir olay gibi geliyor bana. Pek adil bir yarışma olduğunu düşünmüyorum.

Katılıyorum hocam.

Nasıl 1. olduğunu harbiden aklım almıyor.
Bu şarkı o şarkıya göre çok daha iyi bence.

Geri
Yukarı