Türkiye Formula1'i Ramazan dolayısıyla reddetti

Güncel tarihli bir haber var. Link paylaşmadım yasak olabilir diye, kaynak var.
Uzun zamandır ülkemizde F1 yarışları düzenlenmiyordu iyi bir fırsat olabilir. Ayrıca parasal anlamda şu zor zamanda hem turizm geliri olarak hem de dünya çapında izlenen bir yarış olması sebebiyle TR'nin güzel bir reklamı olmuş olur diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Mantıklı bir hareket mi? Dinen sakıncası olabilir mi? Varsa beni aydınlatın.

Vural Ak, "Ramazan'da yarış yapamayız" diyerek Vietnam'ın yerini reddetti​

Vural Ak, Ramazan'da yarış yapamayız diyerek Vietnam'ın yerini reddetti

Abdullah Çelik
Ekleyen: Abdullah Çelik
13 Kas 2020 20:49

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Türkiye'nin 2021 Formula 1 takviminde Vietnam'dan boşalan yeri alabileceği iddialarını şimdiden yalanladı.​

23 yarışlık geçici F1 takvimi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı ancak daha sonrasında 25 Nisan'da yapılması planlanan Vietnam GP'nin siyasi nedenlerle takvimden düştüğü duyuruldu.

Vietnam'dan boşalan bu konum için Türkiye ve Portekiz GP'lerinden birisinin geçeceği iddiaları gündeme geldi.

9 yıllık aranın ardından bu sene koronavirüs sayesinde takvime dönen Türkiye GP için Nisan ayındaki boşluğu değerlendirebileceği düşünülse de Vural Ak bu ihtimali, Ramazan ayına denk geliyor olması nedeniyle reddetti.
Reuters'a konuşan Ak, "Müslüman ülkelerinde Ramazan ayında yarış düzenlenmez çünkü taraftarlar oruç tutarken yarışlara gitmezler. Ramazan ayına yarış koymayız." dedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı