Türkiye-Galler Maçı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Resmî maçlar ile hazırlık maçlarının farkını anlamayanların gerçeği gördüğünü düşünüyorum.

Ek olarak da Kenan Karaman yerine bir futbolcu dahi yok mu arkadaş ya ? Herkese bir yere tamam da Kenan Karaman ne yapıyor, bilen birisi anlatırsa memnun olurum. Ha bir de bu kadar sorumsuz ve hatalarından ders çıkarmayıp kafasının dikine giden birisi görmedim bugüne kadar Uğurcan Çakır gibisini hele de kaleci olarak hiç.

Ekran başından ben bile daha iyi yönetirim takımı, adamlar göstere göstere attı ilk golü. Ramsey son vuruşlarda saçmalamasa ilk yarıda 3-0, 4-0 gibi çok acayip bir skor çıkabilirdi. İşin ilginç noktası Şenol Güneş'in bunları görmesine rağmen bir önlem alamamış olması. Saçma sapan oyuncu tercihleri de cabası.

Son golü ise tabir-i caizse yürüye yürüye attılar, diyecek bir söz yok.

Elinde İrfan var Kerem var Altay var. Ozan ve Hakan 2 maçtır leş atıyor gelen her top geri pas, Ozanın bölgesi kritik, o bölgede oynayan Taylan var oyuncu değişikliklerinde oyuna almıyor. Caner'i kadroya bile almıyorsun. Orta sahada top tutanın yok. Saydığım oyuncuların hepsi as oyuncu ama oynatmayan filozofumuz sağolsun. Şenol hoca başarıları ortada bir isim bir turnuvadan dolayı ismini silmek olmaz ama yani durum bu. Fransayı dize getirmiş oyuncular şimdi ne oldu ne değişti de bu hale düştüler üzücü :(

Lille şampiyon oldu cezasını biz çekiyoruz.

Bu takımı Şenol Hoca kurdu. Fransa gibi bir dev ile iki defa karşılaşıp bir galibiyet bir de beraberlik alan bu çocuklardı. Bizi bozan, hocanın Fransa şampiyonun golcüsünü kesebilme cesaretini gösterememesidir.

İki 90 dakika tek gol atamayıp bir sürü pozisyonu harcamasına mı, yoksa kulübede forma bekleyen gençlerin önünü kesişine mi yanacağız?

Falcao yüzünden Kerem ve Halil'i kulübede unutan Terim'e ettiğim o duaları (!) şimdi Şenol Hoca'ya ediyorum.

Lille şampiyon oldu cezasını biz çekiyoruz.

Bu takımı Şenol Hoca kurdu. Fransa gibi bir dev ile iki defa karşılaşıp bir galibiyet bir de beraberlik alan bu çocuklardı. Bizi bozan, hocanın Fransa şampiyonun golcüsünü kesebilme cesaretini gösterememesidir.

İki 90 dakika tek gol atamayıp bir sürü pozisyonu harcamasına mı, yoksa kulübede forma bekleyen gençlerin önünü kesişine mi yanacağız?

Falcao yüzünden Kerem ve Halil'i kulübede unutan Terim'e ettiğim o duaları (!) şimdi Şenol Hoca'ya ediyorum.
İlk maçta Burak'lık bir problem yoktu. İlk maçta Burak'ı pozisyona sokamadık. Ama bu maç tam kazmaydı. Yerine yedeği olacak isim de sakattı (Halil Akbunar) Belki Halil Dervişoğlu ile başlasa daha iyi olabilirdi. Ama 2016'da çeyrek final görmüş rakibe tecrübeli forvet ile başlamak istedi bence. Sorun orta sahada top tutamıyor oluşumuz bence.

Bu maç özelinde hataları (bana göre)
1-Kerem - Cengiz kanatları ile başlamalıydı.
2-Merih 11 olmalıydı.
3-Ozan 30' civarında yerini Taylan'a bırakmalıydı. 45' civarı İrfan girmeliydi.

Genel olarak 2 maçta da Caner kadroya alınmalıydı.

"Nerede sorun var, niye kaybediyoruz?" diyenleri gerçekten anlamıyorum her şey ortada. Top 1. bölgeden çıkıp, tekrar 1. bölgeye geriyor. Top 2.Bölgeden 3. Bölgeye 20 dakikada bir geliyor işte bizim bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor ancak o fırsatı değerlendirebilecek adamımız yok. Bakın mesela Burak Yılmaz; Merih demiral topu adamın önüne altın tepside sunuyor ama adam bu topu dışarı atıyor, tamam böyle sorunlar olabilir ama topa hakim olmadığımız maçlarda böyle pozisyonlar kaçarsa maç biter. Bugün sahada gördüğüm iki insan var; Cengiz Ünder ve İrfan Can Kahveci.

Uğurcan ile ilgili de bir yorumum olucak; Yediği ilk golde topa değil de başka bir yere odaklanmış gibiydi onun dışında gayet iyi oynadı, çizgiden yenen golde Uğurcan'ın hiçbir suçu yok.

Ek olarak şunu ekleyeyim; Farkında mısınız arkadaşlar, 2 maçtır orta sahamızdaki 2 adam da değişiyor. Ozan bu maç yoktu, Okay da aynı şekilde. Ozan bu maç gerçekten en kötü oyununu oynadı. (Fenerbahçe'liyim)

Yeni konular

Geri
Yukarı