Türkiye geneli iller lütfen depreme karşı şimdiden tedbirli olun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NeverGive Up

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, herkes şimdiden biliyor 2023 yılı kötü bir yıl olarak anılacak deprem dolu bir yıl yaşamaktayız Diyarbakır'da yaşıyorum şu an yaşadığımız toplam sarsıntı 17 3 adet şiddetli deprem Türkiye'nin neresinde olursanız olun fark etmiyor depreme karşı şimdiden tedbirli olun Sivas, Niğde, Konya ereğli sarsıntıları sürpriz oldu AFAD'ın ve rasathane uygulamalarında bakıyorum hemen hemen tüm iler diyebilirim artçı ve depremler oluyor dikkat edin şimdiden herkes paylaşımlar yapsın depremin şakası yok acayip bir şekilde sarsıntı ve depremler oluyor dikkatli olun. Herkesin şimdiden Allah yardımcısı olsun şu an ben psikolojisini çok büyük derecede yaşıyorum ha bire tavandaki avizeye bakarak günü yaşıyorum.

Son düzenleme:
Ortada gülünecek bir durum yok kardeşim anlayışlı ol.
Ortada gayet gülünecek bir durum var. Alanında uzman bilim insanları yıllar önce bas bas bağırırken susturulunca neredeydiniz? Burada ihmal zincirinden başka bir şey yoktur, bu ihmallere göz göre göre susanlar ise acınacak haldedir. Bu saatten sonra anlayışlı olmak can kurtaracaksa olalım ama olmayacak. Sorun da orada zaten.

Ortada gayet gülünecek bir durum var. Alanında uzman bilim insanları yıllar önce bas bas bağırırken susturulunca neredeydiniz? Burada ihmal zincirinden başka bir şey yoktur, bu ihmallere göz göre göre susanlar ise acınacak haldedir. Bu saatten sonra anlayışlı olmak can kurtaracaksa olalım ama olmayacak. Sorun da orada zaten.

Katılıyorum hocam tam demek istediğimi dediniz.

Türkiye'de herkes ahmak sadece seni mi akıllısın? Depreme karşı tek sen mi tedbir aldın? Bizde biliyoruz uzmanlar söylüyor, peki vefat eden insanların ne suçu var?

Neyse ilgisiz alakasız cahil insan ülkemizde çok olduğu için kimse umursamaz zaten böyle olayları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de herkes ahmak, sadece sen mi akıllısın? Depreme karşı tek sen mi tedbir aldın? Biz de biliyoruz uzmanlar söylüyor da vefat eden insanların ne suçu var?
Bu yıkım bir ülke meselesidir. Bundan dolaylı olarak herkesin doğrudan veya dolaylı hatası vardır. Hayat hiçbir zaman adil değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır. Birilerinin yaptıklarını birileri çekecektir. Bilim insanları susturulduysa herkesin payı vardır, bu binalar deniz kumuyla yapıldıysa buna izin veren herkesin payı vardır, bu binaların çimentosuna su karıştırıldıysa bunun olmasına imkan veren herkesin payı vardır, dışarıdan çatlakları apaçık belli okula hala öğretim görüyorsa bunda herkesin suçu var. Elbette birileri bir şeyler yapmaya çalışıyor ancak tek tük insanların da kafasına vuruluyor. Onlara da ses çıkarmayarak en büyük kötülüğü siz yapıyor, kaosu siz besliyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı