Türkiye hakkında

Binlerce yıllık Türk Tarihi'nde bu dönemde yaşamak büyük talihsizlik. Zaten kısacık ömür 23 yıldır yaşıyorum ama geri dönüp baktığımda kayda değer bir şey yaşamadım diyorum. Çünkü yaptığım, çabaladığım işler nihayete ermiyor. Önüme kapı gibi referansları olan adamlar geçtiğinden bu böyle.

Bazen diyorum her işte olduğu gibi yaşamayada hakkım yok galiba.

@MİT'in açılımı nedir? Meteoroloji İnfaz Teşkilatı. Şaka şaka. :D
Milli İstihbarat Teşkilatı.
Türkiye'ye bakınca bütün ülkelerin kıskandığı, dış mihrakların kıskançlığından ekonomiye müdahale ettiği, varlık kuyruklarının olduğu, bolluktan bereketten ayakkabı kutusunda bile dolarların saklandığı ve 2023'te dünyaya hakim olacak bir ülke görüyorum.

Bu kadar şikâyetçi varken başkanın kulağına gitmez mi be kardeşim anlamam ki. Sokakta görsem bizzat koruma ordusunu geçip, başkan millet kan ağlıyor sana bunu kimse demiyor mu diye sormak istiyorum. 23'de değişecek zaten. Yerine gelen umarım aklı başında biri olur. Şeker hastası gibi ani parlamalarla ülke yönetilmez.

Ben küçükken okula siyah çarşaflı teyzeler gelirdi, biz de onlara cahil derdik ve takmazdık. Ama artık o insanlar ülkeyi yönetir oldu. İslamcı, cahil, kendine benzemeyeni dışlayıcı, kin ve narşizm dolu bir toplumun parçası artık domine ediyor ve herşeye hüküm ediyor.

Bir toplumun lideri o toplumun aynasıdır. Hükümeti ne kadar sevmesekte o hükümet toplumun gizli yüzünü gösteriyor. 1. sınıfta bir arkadaşımın bana romanyalı ve hristiyan olduğum için gofret vermemesini hatırlıyorum. öyle bir düzeyde.

Bu insanlar çocuklarını karalınkta ve gelişmemiş olmasını istiyor, batıdan ve bilimden nefret ediyor, ve islamı kullanarak kendilerine bir menfaat ve güç toplamak istiyor. Tarikatların güçlenmesinin sebebi de insanların güç ve statü arayışı. Onlar da bir cemaat lideri, bir başbakan gibi başkalarına zulüm etmek ve onların hayatlarına müdahale etmek istiyor. Böyle insanlara yaranıp, onların yanına sokulup onlar da kendilerine güç ve itibar çekmeye çalışıyor. Bazıları cemaatlerinde yükselmek için çocuklarına bile yapılan tacizleri görmezden geliyor. Onlarla hemfikir olmayan insanları ya zorbalıkla biat ettirmek yada yok etmek istiyorlar.

Türk halkını seviyorum ama acayip psikopat bir azınlık var içinde. Cübbeli "selefiler silahlanıyor" diyor. O seviyedeyiz. Allah sonumuzu hayır etsin.

Geri
Yukarı