Türkiye Hangi İdeoloji İle Yönetiliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Avrupa'da nasil bilmem ama burada internet degil telefon bile cekmiyor disarida😀 Ayda 40$ sinirsiz tarifem var ama cogu yerde kullanamadiktan sonra bi' isime yaramiyor acikcasi. Hayatin o kadar da ucuz oldugunu sanmiyorum. İş bilen kilic kusananin, isini yapan hakkini aliyor. Geleli yaklasik 40 gun oldu ve okullar baslayana kadar gece gunduz calisacagim🙃
Newyorktasın sanırsam yer olarak aşağıda öyle yazıyo newyork çok pahalıydı diye biliyom ama paran varsa hayat orda sana keyifli gelir ya ben avrupaya yada amerika veya da kanada taşıncam bu gidişle sanırsam babamın bitsin borçu giderim diğer ülkelere

Up-State disinda evet. Pahali ama bir o kadarda iş imkani olan bir eyalet, digerlerinde gore gelirin yuksek ama giderinde yuksek. Mesela Florida'da iş imkani ve gelirin azdir ancak giderinde buna oranla dusuktur kiran ucuzdur vs. Gelmeyi dusunuyorsan elinde iyi bir meslekle gelmeni oneririm. Babana guvenerek gelmek akil kari degil Turk Lirasi'nin halini biliyorsun.

Kısa bir süre sonra Birleşik Krallığa taşınmayı planlıyorum. Ulusal kimliğimle gurur duyuyorum fakat ülke yönetimindeki devlet seviyesinde bir statüko anlayışı ve demokrasi kanunları arkasına saklanmış despot bir mekanizma sebebi ile mevcut gidişattan hoşlanmıyorum.

Son düzenleme:
Ben bu ülkede demokrasi olduğunu sanmıyorum. Varsa da Çin'den alınmış gibi berbat bir yönetim var bana göre. Çünkü her şey sınırlı bir bakın yurt dışına gerekirse batıdaki sınır komşularımıza onlarda her şey sınırsız mobil internet sınırsız internet hızları sınırsız hayat ucuz her şey iyi onlarda kapatilizm var bizde yok bence çünkü bizim herhangi yerli firmamız ve ISS mobil hat olsun sınırlı veriyor. Upload hızları neden kötü söyleyeyim, size asıl nedenini, devlet. Sebebi, size sınırlı veriyorlar ortada serbest piyasa yok. Babam bir girişimci ve o bile söylüyor bana bak evlat ben büyük bir hata yaptım bu ülkede girişimciliğe girip. Türkiye tarafsız bir ülke olsa da yine iyi bir hayat olurdu. Ama bence değil. Size göre ne ama bana göre komunist yani demokratik görünen komunist bir ülke gibi.
Sınır komşumuz dediğin fakirlik içinde ölen insanlar.Hayat orda sadece zenginlere iyi çoğuda fakir ülkenin.
Ülke berbat heryer kötü sadece şehir merkezi biraz iyi.

''Allahçı Kominist Parti'' ideolojisiyle yönetiliyor.
Ona bilimsel olarak Milli Kapitalizm diyoruz. :) Komünizm ya da Sosyalizm ile ilgisi yok.

Ben bu ülkede demokrasi olduğunu sanmıyorum. Varsa da Çin'den alınmış gibi berbat bir yönetim var bana göre. Çünkü her şey sınırlı bir bakın yurt dışına gerekirse batıdaki sınır komşularımıza onlarda her şey sınırsız mobil internet sınırsız internet hızları sınırsız hayat ucuz her şey iyi onlarda kapatilizm var bizde yok bence çünkü bizim herhangi yerli firmamız ve ISS mobil hat olsun sınırlı veriyor. Upload hızları neden kötü söyleyeyim, size asıl nedenini, devlet. Sebebi, size sınırlı veriyorlar ortada serbest piyasa yok. Babam bir girişimci ve o bile söylüyor bana bak evlat ben büyük bir hata yaptım bu ülkede girişimciliğe girip. Türkiye tarafsız bir ülke olsa da yine iyi bir hayat olurdu. Ama bence değil. Size göre ne ama bana göre komunist yani demokratik görünen komunist bir ülke gibi.
Türkiye'deki ideoloji 1950'lerden bu yana sağcı, gerici, Amerikan ideolojisinin destekleğiyle SSCB ideolojisine karşı işbirlikçi ve kendi insanlarına fikirlerinden dolayı işkence edebilecek kadar aşağılık bir sistem şeklinde hüküm sürüyor. Kısaca belirtmek gerekirse Mafyatik bir iktidar hüküm sürüyor.
İdeolojisi din ve milliyetçilik olan bir toplumun gelişme göstermesi ve sömürülmekten kurtulması imkansızdır. Komünizmin ana kurallarından biri kamulaştırılmış üretim biçimidir. Her sektörün özelleştiği, devlet kurumlarının bir bir özel sermayeye peşkeş çekildiği sisteme Komünist sistem denmez.
Bunu binlerce defa söylemişimdir sanırım ama tekrar söylemekte fayda var. Dünya üzerinde Komünizmi yaşayan hiçbir toplum olmamıştır. Tek adam rejimine dönüşen sistemlere komünist sistem denemez. Hayallerdeki devrim ve sınıfsız toplum fikri ne Lenin'den sonraki SSCB'de ne de Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki sistemlerde mevcut değildir. Devlete kölelik yapmak Komünizm değildir. Yeryüzünde oluşan bu Milli Kapitalizm şeklinde var olan sistemler Komünizm ise ben ona da karşı olacağım. Komünizm bireysel zenginliği değil; toplumsal zenginliği savunur. Sınıfsız bir toplum, toplumsal evrim sürecinde Kapitalizm sonrası oluşacak devrim gerçekleştiğinde, makineleşme sayesinde insan işgücü azalarak yaşam süresi uzatılmayı öngörür. Mutsuz insanların olduğu hiçbir sistem Komünizm değildir. Komünizm ya da Sosyalizm, Kapitalist gelişmeyi yok saymaz, tam tersine onu kullanmayı amaçlar. Demokratik olamayan ülke Komünist mi oluyor? Kavramları iyi araştırın bence. Ve Dünya ile Türkiye üzerindeki Faşizm, Milliyetçilik ve Dinsel politikanın etkilerini okuyun sağlam kaynaklardan. Bu ülkede Komünizmi yaymamak için ABD ve onun işbirlikçi Türkiye vatandaşları 1950'den beri maaş alıyor.

Son düzenleme:
Upload hızları neden kötü söyleyeyim, size asıl nedenini, devlet.

Sallamayınız efendim. Upload hızlarının düşük olmasının sebebi zamanında milletimizin çok zeki olmasından kaynaklanmaktadır.

Konuya kısaca değinmek gerekirse; zamanında sınırsız upload hızından faydalanan bazı üstün zekalı arkadaşlar evlerinden hosting işi yapmaya başladı, tabi bunu fark eden ISS boş durur mu. Alın size upload sınırı diyip milletin ağzının ortasına yapıştırdı...

Sınır komşumuz dediğin fakirlik içinde ölen insanlar.Hayat orda sadece zenginlere iyi çoğuda fakir ülkenin.
Ülke berbat heryer kötü sadece şehir merkezi biraz iyi.
Ben orta doğuyu demiyorum ki batı tarafını benim balkanlarda yaşayan akrabalarım var hepsi krallar gibi yaşıyo diğer ordaki insanlarda
Sallamayınız efendim. Upload hızlarının düşük olmasının sebebi zamanında milletimizin çok zeki olmasından kaynaklanmaktadır.

Konuya kısaca değinmek gerekirse; zamanında sınırsız upload hızından faydalanan bazı üstün zekalı arkadaşlar evlerinden hosting işi yapmaya başladı, tabi bunu fark eden ISS boş durur mu. Alın size upload sınırı diyip milletin ağzının ortasına yapıştırdı...
Kardeşim devlete bi yandan zorluyo.Dayım siyasetçiydi.İnanmıyosanda onla konuşabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı