Türkiye internet hızı ortalaması 44 Mbps oldu

Türkiye internet hızı ortalaması 44 Mbps yükseldi. Dünyada internet sırasında 91 sıraya yükseldi. Ne düşünüyorsunuz? Bu şekilde giderse 1 yıla ilk 50 gireriz diye düşünüyorum.

Ekran Görüntüsü (75).png

Altyapı olan yerlere bile hakkıyla hizmet veremiyorlar. Verecekleri tutunca da düzgün fiyat vermiyorlar.
Bu tip her konuya yazarım. İnternet hızı onunla ölçülmez. Steam ile ölçülür. Oradaki değer de ortalamadan yüksektir. Oyuna para veren adam internet için de kıyıyor paraya.

Türkiye'nin internet ortalama hızı 22 Mbps'den fazla değildir. Fazla diyenin düşünme ve sorgulama konusunda sorunları olduğundan şüphelenirim.
Evet, diğer ülkeler de öyle ahım şahım değil.

Z kuşağından oy alabilmek için 2023 hedefleri arasında bulunan her eve fiber veya her eve 100 Mbps başlığı var. Bu gerçekleşirse muhtemelen 60 civarına kadar hızlıca yükseliriz diye düşünüyorum.

Gençlerin oy vermesi için hâlâ yeterli değil. Boşa kürek çekiyorlar.

15 Mbps Türkiye upload ortalaması mı? Sanırım TurkNet gigafiberciler yükseltiyor o ortalamayı. Yoksa yerlerde olmamız gerek.
Kurumsal tarafta upload tüketimi arttığı için böyle. TurkNet'in etkisi 2-3 Mbps anca olmuştur. Sayı çok düşük.

Altyapı olan yerlere bile hakkıyla hizmet veremiyorlar. Verecekleri tutunca da düzgün fiyat vermiyorlar.
Bu tip her konuya yazarım. İnternet hızı onunla ölçülmez. Steam ile ölçülür. Oradaki değer de ortalamadan yüksektir. Oyuna para veren adam internet için de kıyıyor paraya.

Türkiye'nin internet ortalama hızı 22 Mbps'den fazla değildir. Fazla diyenin düşünme ve sorgulama konusunda sorunları olduğundan şüphelenirim.
Evet, diğer ülkeler de öyle ahım şahım değil.
Her harfine katılıyorum hocam.

Z kuşağından oy alabilmek için 2023 hedefleri arasında bulunan her eve fiber veya her eve 100 Mbps başlığı var. Bu gerçekleşirse muhtemelen 60 civarına kadar hızlıca yükseliriz diye düşünüyorum.

Gençlerin oy vermesi için hâlâ yeterli değil. Boşa kürek çekiyorlar.
Bu yüzden bile oy vermeye değmez.

Zaten anketlerde muhalefet kafa kafaya.

Bu tabloyu TurkNet GigaFiber kullanıcıları yükseltmediyse bende bir şey bilmiyorum.

Bunu düşünmemin nedeni Upload'ı 10 Mbps'ten fazla veren tek firma TurkNet.
Turkcell Superonline fiber 60 mbit down 10.52 mbit upload alıyorum.

Yani pek inandırıcı değil ama yükseldiği doğrudur. 8 Mbps'e 100 liraya 2 yıl taahhüt yapan çoktur. Onun dışında Turk Telekom'dan kurtulabilenler de çok.

Ortalamanın yüksek çıkmasındaki (bana göre) 2 etmen var. TurkNet GigaFiber, Sitelere çekilen metro Ethernet. Her 2 hizmette de yüksek upload olanağı var. 2 adresimde de

Yeni konular

Geri
Yukarı