Türkiye ❤️ İsrail mesajları neden yaygınlaşmış olabilir?

• Konuyu başlatan CETO1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 141
  • Görüntüleme 7B

Filistin mı İsrail mı?

• Filistin

Oy: 64 27,8%
  • İsrail

Oy: 166 72,2%

• Oy verenlerin toplamı
    230
Yunan'lar ise dusmanimiz degil. Yil 2022.
Yunan'lar her zaman düşmanımız olacak gibi. Kendileri biz Suriye operasyonu yaptığımız zaman ''Türkiye'ye karşı kurulacak orduda bulunmaktan onur duyarız'' gibi bir şey diyorlardı. Bunu meclis diyordu bide yani o Türk bayrağı yırtan eleman gibi değil.

Bütün düşmanlıkların ana sebebi hükümet.

Ancak bir Yunan'a sorsak Türkler ırkçı falandır. Herkes biraz daha bilinçli olsa 2122 yılına yatay geçiş yaparız.

Ben size pek katılmıyorum. Evet şu anki hükümetimizin tabii ki etkisi var ama eğer önceki krizlere bakarsanız her zaman Yunan tarafı saldırgan davranıyor. Bundan önceki yıllara kadar Türkiye hep ilişkilerini geliştirmek istemiş ama Yunan tarafının rahat durmadığını görüyoruz. Bu yıllarda neredeyse savaş çıkacak kadar gelen durum bizim hükümetimizin de artık ilişki geliştirmek istemediğinden kaynaklı.

Ben size pek katılmıyorum. Evet şu anki hükümetimizin tabii ki etkisi var ama eğer önceki krizlere bakarsanız her zaman Yunan tarafı saldırgan davranıyor. Bundan önceki yıllara kadar Türkiye hep ilişkilerini geliştirmek istemiş ama Yunan tarafının rahat durmadığını görüyoruz. Bu yıllarda neredeyse savaş çıkacak kadar gelen durum bizim hükümetimizin de artık ilişki geliştirmek istemediğinden kaynaklı.

Ben zaten iki taraf icin de konusuyorum. Artik bu bos milliyetci tavirlari birakip gercek dusmana odaklanmali butun ulkeler. Milliyetcilik kotu bir şey degil fakat bizim vatan millet Sakarya dedigimiz aşırı milliyetcilik tabiri iki ulke icin de gecerli.

Ben zaten iki taraf icin de konusuyorum. Artik bu bos milliyetci tavirlari birakip gercek dusmana odaklanmali butun ulkeler. Milliyetcilik kotu bir şey degil fakat bizim vatan millet Sakarya dedigimiz aşırı milliyetcilik tabiri iki ulke icin de gecerli.
Milliyetçiliğin çeşitleri var. Mesela benim ve aynı zamanda Atatürk'ün de benimsediği Türkçülük fikri şu an için bize en uygun milliyetçiliktir. Ama dediğiniz gibi şu an halkımız Atatürk zamanındaki milliyetçilik düşüncesinden ayrılmış ya çok dinci ya da aşırı milliyetçi, bir de bunların karşıtları var. Umarım ileride başımız büyük belaya girmez bu ayrılıklardan. Yunan kısmında da benzer bir milliyetçilik olması lazımdı. Barışçıl ve tarafsızlığı savunan fakat görüyoruz ki onlar da bundan kopmuş her fırsatta Türkiye'ye saldırmak için işaret bekliyor.

Tayyip aga Netanyahu ile anlaşamıyordu. Nasıl olduysa Herzog ile iyi anlaşıyorlar. Şimdi Filistinliler ölmüş vurulmuş umrunda değil.
Çünkü sebebi sabit.

İsrail gazını, Avrupa'ya GKRY üzerinden aktarılmasına, Türkiye tarafı ölümüne taş koyacaktı. İsrail de çok uğraşmak istemiyor, direkt Türkiye üzerinden hazır kurulu boru hatları ile aktarılmasını kabul etmiş olmalı.

Bence bu. Devlet baba daha iyi bilir tabii. Vatandaş olarak ben böyle düşündüm.

Çünkü sebebi sabit.

İsrail gazını, Avrupa'ya GKRY üzerinden aktarılmasına, Türkiye tarafı ölümüne taş koyacaktı. İsrail de çok uğraşmak istemiyor, direkt Türkiye üzerinden hazır kurulu boru hatları ile aktarılmasını kabul etmiş olmalı.

Bence bu. Devlet baba daha iyi bilir tabii. Vatandaş olarak ben böyle düşündüm.
Mavi Vatan kapsamında karşılıklı bir anlaşmayla Kıbrıs ve Yunan tarafının argümanlarını da zarara uğratabiliriz ki en çok istediğim şeylerden biri...

Mavi Vatan kapsamında karşılıklı bir anlaşmayla Kıbrıs ve Yunan tarafının argümanlarını da zarara uğratabiliriz ki en çok istediğim şeylerden biri...
Benim ütopyamda; Türkiye, hazır ABD ve AB, Rusya ve Çin ile uğraşırken, Misak-i Milli sınırlarına kadar işgal ederim, Kuzey Kıbrıs'ı da ilhak ederdim.

Zamanında kaos ortamında ufak ufak yerleri işgal eden Avrupa devletleri de vardı. Bende yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı