Türkiye milli futbol takımı neden bu kadar kötü?

Komik. Altay'a top daha az geliyor bir kere. Kapattığı köşeden gol yiyor, onu uğurcan yese ne küfürler, laflar yerdi.

Aynen o topu uğurcan çıkartsın bir de. Uğurcan'ı gördük. Beşiktaş maçında aynı pozisyonu Altay kurtarmıyor tutuyor. Uğurcan gol yiyor. Altay o topu yiyorsa uğurcan o topu kurtarması imkansız.

Aynen o topu uğurcan çıkartsın bir de. Uğurcan'ı gördük. Beşiktaş maçında aynı pozisyonu Altay kurtarmıyor tutuyor. Uğurcan gol yiyor. Altay o topu yiyorsa uğurcan o topu kurtarması imkansız.
PP'nden seni dikkate alamıyorum. Altay ile Uğurcan şu an aynı seviyede, ikisi de bir tık overrated.

Genç bir uğurcan, sadece bir maç kurtarabilir.(o da Beşiktaş maçı)genç bir Altay ise, takımın bütün maçlarını sırtlar. Altay hata falan değil. Altay'ın yediği gollerde Altay'ın yapabilceği bir şey yok. Serbest vuruşda aynı şekilde, son dakikada serbest vuruş verirsen rakibine, atar geçer. Aynı Galatasaray-Trabzonspor maçında olduğu gibi.
Altay 4 diye bağırdı ama Burak bey gitti.

Tipik fenerli işte.

Futbol bilgin yok. Bir de bana laf yetiştirmeye çalışma bence, 2020-2021 sezonundaki maçlardan haberi yok. Videolara bakıyor. Uğurcan'ın bütün kurtardığı toplara bakıyor, bir de Altay'ın Gaziantep maçı gibi 40 yılda bir yediği hatalı golleri sıralıyorlar, sonra diyor ki uğurcan daha iyi. Sizin gibilerin futbol bilgisine güvenmiyorum.
Profil fotoğrafı şaşırtmadı.

Bunu kendisi, bir kız koyimde ilgileri çeksin diyen kişi diyor.

Futbol bilgin yok. Bir de bana laf yetiştirmeye çalışma bence, 2020-2021 sezonundaki maçlardan haberi yok. Videolara bakıyor. Uğurcan'ın bütün kurtardığı toplara bakıyor, bir de Altay'ın Gaziantep maçı gibi 40 yılda bir yediği hatalı golleri sıralıyorlar, sonra diyor ki uğurcan daha iyi. Sizin gibilerin futbol bilgisine güvenmiyorum.

Bunu kendisi, bir kız koyimde ilgileri çeksin diyen kişi diyor.
Aynen kardeşim aynen ilgi çeksin diye koydum.

Şenol'un forma dağıtma adaletine karşı inanç kaybı yaşanıyor olabilir. Başlarda iyi oynayan takım, şimdi kötü oynuyor. Burada teknik direktörü sorgulamak lazım. Ne oldu da birden bu hale geldik? Size de garip geliyordur. Fransaya kök söktüren takım ortadan yok oldu.

Milli takımı yönetmek pek kolay değil. Bir arada fazla oynamıyorlar. Halısaha maçları gibi toplanıp, birden maça çıkıyorlar. Diğer ülke takımları disiplini ve futbol eğitimi sayesinde bir arada oynamayı daha iyi beceriyor. Bizimkiler öyle değil. Gazla oynuyorlar. Ne kadar büyük takımlarda oynasalar da taktik ve futbol bilgileri iyi değil.

Artık eski usül takım yönetmek işe yaramıyor. Bunu GS'de Fatih'te görüyoruz. Aynı şekilde Şenol'da öyle. Modern futbolu aşılamamız gerekiyor. Futbol artık eskisi gibi değil. Hız ve zeka üzerine oynanıyor. Satranç oyununa döndü. Ayakta 1 saniye topu tutmanın bile büyük zararları var. Tabiri caizse tiki taka futbolu oynamak gerekiyor. Şenol ve Fatih gibi hocaların devri bitti. Eski bildikleri ezber futbolunu oynatıyorlar. Gelişim gösterecek yaşı geçtiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı