Türkiye neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Okan öz

Hectopat
Yer
Mannheim
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim 3 yıllık bir flashım vardı. Neyse bozuldu. 2 gün önce bende bu gün flash alayım dedim. Kumbaramdan aldım 15TL, 8 GB'lık alacaktım BİM'e gittim 32 GB 40TL idi 8'lik kalmamıştı. Bende bizim evin altında mirzade diye bir yer var oraya gittim 8 GB'lık vardı ve adam bana 40TL dedi inana biliyor musunuz adama dedim BİM'de 32'lik 40 TL dedi. Adam da bana paran yoksa kapı orada dedi. Anneme anlattım annem de Türkiye'ye hoş geldin dedi. (Yaşım 14)
Gerçekten neden böyle?

Normal adam mecbur olarak alacağını bildiği için öyle diyor. Serbest piyasa...

Benim 3 yıllık bir flashım vardı. Neyse bozuldu. 2 gün önce bende bu gün flash alayım dedim. Kumbaramdan aldım 15TL, 8 GB'lık alacaktım BİM'e gittim 32 GB 40TL idi 8'lik kalmamıştı. Bende bizim evin altında mirzade diye bir yer var oraya gittim 8 GB'lık vardı ve adam bana 40TL dedi inana biliyor musunuz adama dedim BİM'de 32'lik 40 TL dedi. Adam da bana paran yoksa kapı orada dedi. Anneme anlattım annem de Türkiye'ye hoş geldin dedi. (Yaşım 14)
Gerçekten neden böyle?
Araştırmacılar mahalle bilgisayarcılarının daha da cahilleştiğini söylüyorlar. Son 10 yılda %98.7 cahilleşme olmuş. (!) :D

Aslında çok saçma, Bu diskler çıkalı kaç yıl oldu? Çok daha ucuz olması gerekmez mi bunların? Kur ve satıcılarımız sağ olsun.

Kısmen adam haklı. Sen orada daha ucuz dersen, kapı orada demesinde hiçbir sakınca yok inan bana. :) Fiyatını sor, bütçene uymuyorsa çık dükkandan git.

Gerçekten neden böyle?

O zaman siz de kapıdan çıkın ve bir daha girmeyin, internetten alın, satıcıdan bir şey alınmaz. Esnaflar bize bunu öğretti teknoloji konusunda hele de. Teknoloji internette alınır bir daha dijital hiçbir şeyi esnaftan istemeyin. Türk Telekom, vodofon3, Turkcell bayisi A101 BİM şok dışında da elden almayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı