Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Inanin alakasi yok, bir Alman da gününü ayni bir Türk gibi geciriyor aslinda. Hatta sohbet vs. anlaminda cok daha eglenceliyiz bile diyebilirim.

Öyle cilginlar gibi eglenmiyorlar aslinda. Ekonomik anlamda daha refah olduklari elbette dogru ama bu Türkiyemizi sikici bir ülke yapmaz. Mesela ben Türkiye'de hic sikilmiyorum hatta zamanin nasil gectigini bile anlamiyorum.

Bahsettiginiz seyler cogu insanlarin "hayati nasil yasamayi sectigiyle" alakali. Dolu dolu yasayan, üreten ve kendine bir seyler katan bireylerin sikilma gibi bir lüksü yok diye düsünüyorum.

Sevgiler :)
Dedikleriniz genel olarak sizin fikriniz. Ben gerçekten Türkiye'de yaşamaktan ve bir şey yapmaktan pekte bir zevk almıyorum ve genel olarak sıkılıyorum. Gitme isteğim daha ağır basıyor. Kafama yurtdışını koymuşum bir kere. İstediğim orada benim yani, zevk alamamam normal. Kişiden kişiye göre de değişir. Benim yazdığım benim görüşüm, ben bunu Avrupada'ki gençlere bakarak söyledim. Hayattan çok daha mutlular ve eğleniyorlar. Sizin görüşünüz ile benim görüşüm aynı olacak diye bir kaide yok. Ya gerçekten bu konu tartışılmaya müsait değil, kimi Avrupa'yı beğenir, kimi Türkiye'yi, kimi Amerika'yı. Kimin aradığı neredeyse, orada mutluysa orada yaşar.

Dedikleriniz genel olarak sizin fikriniz.

Elbette benim fikrim, hatta genel olarak degil tamamiyle kendi fikrim. Imkaniniz varsa elbette kacirmayin gelin yurtdisina. Yaptigim yorumlarin hepsi sikicilik üzerine zaten. Yoksa ekonomi, özgürlükler konusuna geleceksek hic durmayin atin kendinizi buraya.
Ama sikilmak kisiye özgü bir sey ülkeye özgü degil. Cabuk bikan biriyseniz dünyanin her ülkesinde sikilirsiniz.

Hocam parasını verdikten sonra istediğin ülkeye gidersin bir şey başarmana gerek yok.
Amerika'ya gitmek ne kadar o zaman. Paran var vizen yok nasil oluyor o is? :)

Elbette benim fikrim, hatta genel olarak degil tamamiyle kendi fikrim. Imkaniniz varsa elbette kacirmayin gelin yurtdisina. Yaptigim yorumlarin hepsi sikicilik üzerine zaten. Yoksa ekonomi, özgürlükler konusuna geleceksek hic durmayin atin kendinizi buraya.
Ama sikilmak kisiye özgü bir sey ülkeye özgü degil. Cabuk bikan biriyseniz dünyanin her ülkesinde sikilirsiniz.
İnşallah, fırsatım var zaten. Bir kaç sene kaldı Allah'ın izniyle. Çabuk bıkan biri değilim ama kafa dengi biri bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Zaten tek sorun sıkıcı olması da değil :D Başta da yazdığım üzere. Avrupa'da ne durumdadır bilmiyorum ama Türkiye'de gerçekten geri zihniyetlilerin sayısı bir hayli fazla olduğu için bu işi baya zorlaştırıyor. Yok gibi bir şey yani düzgün bir insan bulmak. Bu yüzden Avrupa'da çok daha kolaydır diye tahmin ediyorum. Tabi bu tahminim, inşallah da o yöndedir.

Elbette benim fikrim, hatta genel olarak degil tamamiyle kendi fikrim. Imkaniniz varsa elbette kacirmayin gelin yurt dışına. Yaptığım yorumlarin hepsi sikicilik üzerine zaten. Yoksa ekonomi, özgürlükler konusuna geleceksek hiç durmayin atin kendinizi buraya.
Ama sikilmak kisiye özgü bir şey ülkeye özgü degil. Cabuk bikan biriyseniz dünyanin her ülkesinde sikilirsiniz.

Amerika'ya gitmek ne kadar o zaman. Paran var vizen yok nasıl oluyor o is? :)

Şaka bir yana, kıyafet konusu yaşadığınız şehre bağlı. Ben İstanbul'da çok rahatım, herkes istediği gibi gezebiliyor.
Zihniyet, yirmi yıldır süre gelen cehalet politikalarının sebebi hocam. Yapacak bir şey yok. İnsanlar eğitim hakkında hiçbir şey görmemiş bu memlekette, kendi atalarından ne gördülerse aynen devam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para eğlence demek değil.
they-say-money-doesnt-buy-happiness-look-how-unhappy-these-4361883.png

Benim gibi bir vasfın, eğlenecek bir şeyin ya da paran yoksa sıkılırsın kanki :(.
Ayrıca bir amaca ulaşmak için pek azim sarf etmek sıkıcı geldiği için senin gibi sıkılıyorum.

Başka ülkede olsam da durum bu. İş bizde bitiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı