Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Asıl ben sana ne anlatsam boş. Kendine güvenen bilgisiz en tehlikelisi. Adam dünya üzerinde cenneti yaşarken sen dünya'da sınandıktan sonra cennete gideceğini düşünüyorsun.

Dinim böyle söylüyor. Para mutluluk demek değil. Zor zamanlardayız diye parayı her şey zannetme.

Dinim böyle söylüyor. Para refah ve mutluluk demek değil. Zor zamanlardayız diye parayı her şey zannetme.
Sahte umut işte dostum. Namaz kılınca gelen mutluluk sahte bence, kendimizi kandırıyoruz sadece. Hem namaz kılan, hem ibadet eden hem de zengin olan Araplar var. Hiç düşündün mü bu kadar inanıyorum ama öldükten sonra ahiret yoksa benim Dünya üzerinde bu kadar sınanmam boşa gidecek diye sorgulamayacak mısın? Yıllardır bizi dinle, imanla kandırıyorlar o yüzden zenginleşemiyoruz bir türlü.

Son düzenleme:
10 aydır sabahtan akşama kadar masada ders çalışıyoruz final için 4 haftadır sandalyede oturmaktan kambur oldum hala da azar yiyoruz. İnsanda ne şevk bıraktılar ne umut.

Bu son diyeceğin şey olmasını beklerdim. Dışarıda uzun uzun iş arayıp, köle gibi çalışmak ve geçinmeye çalışmakla dolu bir hayatın neresi sıkıcı? Eğlencesini bilmem ama kesinlikle değişik.

Geri
Yukarı