Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Hocam parasını verdikten sonra istediğin ülkeye gidersin bir şey başarmana gerek yok.
Gidersin de geçinebilir misin peki? Orada bir iş sahibi olmak için belli kraterlere sahip olmak lazım. Azıcık araştırma ile kaliteli eleman olunmuyor. İş verecek kişi babanın oğlu mu da sana beleşe iş versin?

Eğleniyorlar gibi gözüküyor Türk video çeken.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğlenmek kişiden kişiye göre değişir. Sevdiğim arkadaşlarla 5 saat sohbet etmek ABD'de havuz partisi yapmaktan çok daha iyidir bana göre. Senin eğlence anlayış nasıldır, orasını bilemem.

Eğleniyorlar gibi gözüküyor türk video çeken.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bakin burada da egleniyorlar. Videoyu ceken Türk :)

Bakin burada da egleniyorlar. Videoyu ceken Türk :)

Türkiye'de yap bakalım öyle Twerk'li havuz partisi, bakalım ne oluyor?

Çok sıkıcı bir ülke değil miyiz sizce? Bunun için birçok sebep var. Mesela bir Alman'ın boş bir gününü geçirmek için yaptığı aktivite ile bizimki arasında dağlar kadar fark var. Avrupalıları ele alacağım, adamlar bizden çok daha mutlu ve eğleniyor. Mutluluğu bıraktım zaten herkes ona tamamdır, daha çok eğlence yönüne değinmek istiyorum. Bunun birçok sebebi var ilk olarak ekonomi, zihniyet, ve rahatlık. İlk başta zihniyete biraz değineceğim, mesela ben kafa dengi birisi bulmada zorlanıyorum. Doğru düzgün insan yok ülkede. Kafa dengi, muhatap olabileceğin, rahat rahat konuşabildiğin insan sayısı gerçekten fazla değil. Bu benim için çok önemli bir etken. Ekonomiye zaten değinmeme gerek yok. Son olarak ben kendimi dışarı çıkınca artık rahat hissetmiyorum, mesela bildiğiniz gibi yaz geldi, havalar sıcak ve bu sebeple kısa elbiseler giyiyoruz. Saçma gelebilir ama ben şort giyip dışarıya gezmeye çıkamam. Erkek halimle söylüyorum bunu, neden diye soracaksanız kendimi rahat hissetmiyorum. Kız vatandaşları düşünemiyorum ben bu halimle rahat hissetmiyorsam onların üstündeki baskı gerçekten daha fazla olmalı.

Son olarak da boş zamanımızı değerlendirme de bir örnek vereceğim. Mesela biz ne yaparız? Kafeye gideriz, sahile gideriz, gezeriz vs. değil mi? Fakat bir Alman birisi bunları yaparken daha çok keyif aldığını düşünüyorum. Gerek ekonomik yönü, gerekse düzgün insanların olması ve yapılacak şeylerin daha fazla olması sebebiyle daha keyif aldıklarını düşünüyorum. Sadece düşünmekle değil gördüğüm ve çıkarttığım kadarıyla söylüyorum bunu. Ha bu arada aklıma geldi hep bir Alman'dan örnek verdim biraz da kendi bir arkadaşımdan örnek vereceğim son olarak, geçen yaz kendisi Belçika'ya gitti ve kendisiyle snapleşiyoruz, dediğim gibi yaptığı şeyler, aktiviteler daha fazla. Burada iken o kadar fazla dışarıda snap atan birisi değildi ama oraya gidince snap manyağı oldu, arabayla gezmeler, mangal yapmalar, kafeye gitmeler vs. Ben bunları yapamıyorum bu ülkede onun yaptığı kadar yani. Umarım demek istediğim anlaşılmıştır, biraz saçmaladım mı bilmiyorum ama demek istediğimi net bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. Kısacası, ülkemiz gerçekten sıkıcı, bana göre. Belki bana katılan vardır veya yoktur, düşünceleriniz paylaşın siz de.
Ülke cillop gibi değil ama gayet güzel biraz sizde de sıkıntı var sanki. Şort giyemiyorum diye üzülmüyorum sizin gibi. Hatta güzel bile oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı