Türkiye neden bu kadar sıkıcı?

Ahirette Türkiye'de yaşadım deyince ceza indirimi bekliyorum.

Kendinizi komik sanıyorsunuz galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık ne düşündüğümü bile bilmiyorum. Ekonomi olmadan hiçbir şey olmaz zaten. Her işin başı paradır. Laptopumun anakartı arızalanmıştı yaptıramadım. 400$'a 2.el 1 tane spariş verdim aliexpress'ten. 8 aydır bilgisayarsızım. 6 ay zaten işsiz kaldım. Sence eğlenmiş miyimdir 8 ay? Din baskısıyla yaşayan bir ülkeyiz. Baskının olduğu yerde rahatlık olmaz.

Para yok, insanlar aç. Para olsa bile düzgün bir aktivite yok. Bu ülkenin yarısından fazlası üç kağıtçı dolandırıcı, insanların para için birbirinin arkasından iş çevirdiği bir yerdeyiz, böyle bir ülkede düzgün bir eğlence anlayışı olacağını mı sanıyorsun ? Marina'daki 1 TL ile çalışan boks makinasından bile kar etmeye çalışıyorlar, eskiden 1 TL'ye iki kez yumrukluyordun şimdi bir kez yumruklayabiliyorsun, açlığı düşün.

Yorumsuz kaldim, dilim tutuldu. Bilgisayarsiz gecirdiginiz 8 ay iskence gibi konusuyorsunuz resmen. Yapmayin.

Açıkçası maddiyatçı birisi değilim. Ancak her işin başı para ve onu gerektiği gibi kullanabilecek bir akıldan geçer diye düşünüyorum.

Üniversite boyunca çok projeye katıldım. Birkaçını arkadaşlarla hala başka bir boyutta devam ettiriyoruz. Hani yukarıda arkadaş gezmek falan demiş de, emin olun çok basit o. Sıfırdan kendi kendimize tasarladığımız sistemleri, sırf birkaç dinozor hoca yüzünden hayata geçiremeyecektik, neredeyse. Yine hatırladım ve yine gerildim mesela, o zamana göre çok yol kat etmemize rağmen. Çünkü öyle saçma bir şey ki bu, atölye var, imkan var, her şey var ama zihniyeti bozuk birisi yüzünden eliniz kolunuz bağlı oturup kalıyorsunuz. Sanırım ölüm acısı dışında en büyük çaresizliklerden birisi bu.

Bu ülke sıkıcı mı, bence kesinlikle değil. Ekonomik olarak zor durumda mı, açıkçası adam akıllı insanlar ile bütçe çok güzel oluşturuluyor, çok da güzel imkanlar oluyor. Asıl sorun zihniyette.

@Haruki Murakami neden kahkaha attığınızı öğrenebilir miyim? Sabah akşam proje peşinde koşuyorsunuz sanırım...

Gülün gençler gülün... :D Yaşınız küçük, görecek çok şeyiniz var... Umarım bizim ve bizden öncekilerin yaşadıkları sıkıntıları yaşamazsınız, her türlü imkana sahip olur, neyi nasıl yaparım derdine düşmezsiniz. Çünkü bir şey yapmak istediğinizde göreceksiniz, sorunlar o kadar saçma ve o kadar gereksiz ki, insanın aklı almıyor...

Bir realite var, umarım bunu kötü yolla deneyimlemezsiniz. :)

Son düzenleme:
Açıkçası maddiyatçı birisi değilim. Ancak her işin başı para ve onu gerektiği gibi kullanabilecek bir akıldan geçer diye düşünüyorum.

Üniversite boyunca çok projeye katıldım. Birkaçını arkadaşlarla hala başka bir boyutta devam ettiriyoruz. Hani yukarıda arkadaş gezmek falan demiş de, emin olun çok basit o. Sıfırdan kendi kendimize tasarladığımız sistemleri, sırf birkaç dinozor hoca yüzünden hayata geçiremeyecektik, neredeyse. Yine hatırladım ve yine gerildim mesela, o zamana göre çok yol kat etmemize rağmen. Çünkü öyle saçma bir şey ki bu, atölye var, imkan var, her şey var ama zihniyeti bozuk birisi yüzünden eliniz kolunuz bağlı oturup kalıyorsunuz. Sanırım ölüm acısı dışında en büyük çaresizliklerden birisi bu.

Bu ülke sıkıcı mı, bence kesinlikle değil. Ekonomik olarak zor durumda mı, açıkçası adam akıllı insanlar ile bütçe çok güzel oluşturuluyor, çok da güzel imkanlar oluyor. Asıl sorun zihniyette.
@Haruki Murakami neden kahkaha attığınızı öğrenebilir miyim? Sabah akşam proje peşinde koşuyorsunuz sanırım...

Ben bahsi geçen arkadaş değilim fakat yorumunuzdaki ekonomi kısmına geldiğimde güldüm.

Ayrıca arkadaş Hahaha atabilir. Burada nedenini sormanızı dahi anlamadım. Proje üzerinden ima da yapıyorsunuz. Açıkçası gereksiz bir mesaj olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı