Türkiye Okullarındaki İngilizce Eğitimin Özeti

Bizim zamanımızda;

Hoca içeri girer, millet ayağa kalkar.

Hoca: Good morning/afternoon class.
Öğrenciler: Good morning/afternoon teacher.
Hoca: Sit down.

Öğrencilerden biri kıkırdar konuşur vs.
Öğretmen elindeki tebeşiri inanılmaz bir aim ve accuracy ile fırlatır ve öğrenciyi tam kafasından vurur.

İlerleyen zamanlarda bir öğrencinin gözü çıkıyordu az kalsın :)

Ödev: 95 tane kelimeyi 5 kere anlamlarıyla beraber yazın.
Sonuç:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizceyi ben yabancı dizi izleyerek öğrendim. Okuldan mezun olduğumda isim sormak dışında pek adam akıllı bir bilgim yoktu, şu an İngilizce yazılı ve sesli konuşabilirim.

Bu arada öğrenecek insanlara tavsiye vereyim, her şey ikinin kuvvetleri halinde oluyor.

Yani bilginiz;
2 ise 4,
4 ise 8,
8 ise 16 şeklinde ilerliyor.

Bir süre sonra 1024 ise 2048 oluyor yani o kadar çok geliştirmeye başlıyorsunuz ki oldukça hızlı ilerlemeye başlıyor.

Umarım mantığını çözmüşsünüzdür ;)

Zengin semtin okuludur onlar. Görmesek tamam derdim ama filmlerdekiyle alakasi yok Çince'nin zorunlu dil olma ihtimali de yok. Ingilizce, matematik vb. zorunludur geri kalanini kendin secersin.
Sen farklı yer görmüşsün. Ben de gördüğümü ve yaşankisi söylüyorum. Yazdigin cumle yanlis. Amerikalilar kendi dillerinden baska dili bilmiyor degil, onemsemedikleri icin öğrenmiyorlar.

Sen farklı yer görmüşsün. Ben de gördüğümü ve yaşankisi söylüyorum. Yazdigin cumle yanlis. Amerikalilar kendi dillerinden baska dili bilmiyor degil, onemsemedikleri icin öğrenmiyorlar.
Aynı kapıya çıkıyor sonuç. O zaman ingilizce bilmeyen bir ıraklı için önemsemiyor diyebilirim sonuç yine aynı olur.
Klasik Almancısın galiba ?
Almanya ile Amerika'yı karışıtıyorsunuz sanırım. Klasik tanımadığı insan hakkında konuşanlardansınız galiba?

Aynı kapıya çıkıyor sonuç. O zaman İngilizce bilmeyen bir Iraklı için önemsemiyor diyebilirim sonuç yine aynı olur.
Aradaki farkı kaçırdığın için anlamıyorsun. Okullarındaki eğitim kalitesi yüksek, gerçekten öğrenmek isteyen emek göstererek öğrenebilir. Ama bir Türkiye'de öğrenmek isteyen biri olsa bile genel olarak eğitim ve öğretmen kalitesi seni engelleyen unsurlar oluyor üniversite altı için.

Almanca dersi koyup Almanca bilen hoca olmayan okullar var bu ülkede, daha nasıl örnek istiyorsun? Adamlarda öğreteceği dili ana dili gibi bilen öğretmen sayısı bir değil birçok...

Kuzenım 15 yaşında. Allaha şukurler olsun anlıyor yapıyor ama ancak okul bıtınce tum kelımeler sılınıyor aklından. Ozellıkle okumaya gelınce yanlış okuyabılıyor. Aynı durumda bır cok cocuk vardır dıye dusunuyorum. Bu arada galiba kelımelerı 10'ar kez yazdırıyormuş ancak bu zorla olunca cok anladıklarını sanmam çunku cok onemsemeyen adam son gun mecbur yazar ve cok anlamaz ve 10'ar kez fazla bır sayı çok fazla kelıme var ingilizcede görülecek.
Benim kuzenim şu anda 14 yaşında kaç yıl boyunca okulda İngilizce gördü. Oyunda İngiliz Servere girdi. Sohbet'te İngilizce konuşuluyordu dedim ki Alperen Have are you yaz dedim, onun yazdığı Have areo yazdı. Kaç yıldır İngilizce görüyor daha nasılsın yazamıyor ya. Gerçekten sıkıntı var.
Eline Türkçe bir metin verip okumasını soyledınmı? Akıcı bır sekılde okuyamıyorsa Oncelıkle okumasınıda geliştirmesi lazım. Türkçeyı okuyamadıktan sonra İngilizceyi zaten okuyamaz :/

Aradaki farkı kaçırdığın için anlamıyorsun. Okullarındaki eğitim kalitesi yüksek, gerçekten öğrenmek isteyen emek göstererek öğrenebilir.
Eğitim kalitesinin yüksek olduğunu düşünmüyorum ABD'de. Kapından okul otobüsü gelip alıyor, kendi dolabın var olayını kaliteye katıyorsan bilemem. Sonuçta zengin bir ülke 20trilyon dolar GSYH az buz değil. Amerikan okullarında Amerikalılardan çok yabancılar başarılır özellikle Koreliler. Amerikan eğitim sisteminde adamlar doğru düzgün çarpma bile yapamazlar.
Hadi eklemede yapalım belki anlamamışsındır, ben sana Türkiye eğitim sistemi iyi falan demedim. İki ülkenin eğitim sistemi de gayet yetersiz ve kötü.

Geri
Yukarı