Türkiye, ordu gücü dünya sıralamasında 11. sırada

Siz tecrübeden bahsediyorsunuz ona lafım yok, peki ya hava gücü? Hava üstünlüğü kuramazsan bir cacık yapamazsın.
Bak dibindeki adalar gitti mesela.

Orası öyle. Yunanistan Avrupa'ya güveniyor. Avrupa ve ABD destek vermese, işler bizim lehimizde gidebilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'nin ordu gücü taşıma suyla değirmen döndürmekten başka bir şey değil. Bir savaşta önemli olan üretim kapasitesidir. O da Türkiye'de yok maalesef. Misal tank üreten kaç fabrika var? Savunma sanayini takip edenler bilir Türkiye'nin özellikle deniz kuvvetleri konusundaki bir çok yerli projesi bütçe sıkıntısı yüzünden olması gerekenden yavaş ilerliyor. Misal TCG Anadolu hala bitmedi, kardeş gemi TCG Trakya iptal edildi. İstif gemi projesi çoktan bitmesi gerekirken 5. geminin ihalesi daha yeni yapıldı, Altay tankı hala ortada yok vs vs. Hava gücünde Yunanistan'ın gerisinde kalıyor olmamıza değinmiyorum bile.
Ama bu tür şeyler iha siha haberlerine bakıp mastürbasyon yapan ergen tayfanın işine gelmeyen şeyler tabi. Yunanistan dibimizdeki adaları bir bir aldı ses edemedik. Ordu gücü asker sayısı tank sayısı vs değildir.
Ukrayna AB ve ABD'den gelen yardımlar olmasa Rusya'ya direnebilir miydi 1 yıldır? Direnemezdi çünkü üretim kapasitesi yok. Aynı şey maalesef bizim içinde geçerli.
Tamamen katilmakla birlikte en kucugunden dipnot:
Hava savunma sistemimiz yok.
S400 konusu ise tam bir muamma.

Yeni konular

Geri
Yukarı