Türkiye, Rusya'ya olan doğal gaz borcunu 2024'e kadar ertelemesini talep etti

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Camları da açtıydık ama...

Borç ne kadardır? Bizim halkımız devlete yıllık 700 milyar dolar kazandırdığını bilmediği için bunu da umursamaz. Dün yine bir yolsuzluk haberi falan çıkmıştı. 42 milyar TL + 12 milyar TL uçtu bir günde.
Borcu henüz bilen yok. En son BOTAŞ 800 milyon euro civarında borç almıştı Alman bir bankadan. Durum o kadar kötü ise milyarlarca dolar vardır borç diye düşünüyorum.
Ben anlamadım şimdi eğer biz doğal gaz faturası ödüyorsak dolaylı yoldan Rusya'ya ödemiş olmuyor muyuz? Peki bu para nereye kayboldu?
En son Avrupa, Rusya ile arası bozulmadan önce 1000 metreküp doğal gazı 120 dolar civarına alırken biz 280 dolar civarında alıyorduk aynı gazı. Bunu milletvekilleri bakana sorduğunda ise "Ticari sır." demişti. Şu an belki birilerinin cebine giden paranın bilmem kaçta kaçıyla fiyatlarını çıkartıyoruz ama sıkıntı çekiyoruz.

Haberde hiç detay yok. Türkiye bir süredir depolarında gaz stokluyordu. Bunların ödemelerini erteleyerek daha ucuza kapatabileceğini mi düşünüyorlar emin değilim. Dolar/Ruble parametresinde bizim için pozitif gelişmeler mi bekleniyor? Yoksa tamamen seçim sürecinde kasa kolaylığı sağlamak amaçlı mı?

Bana daha çok magazinsel haber gibi geldi. Altı çok boş ve iddia.
En son İran gaz kestiğinde sanayiye yaptıklarını unutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şanstan biraz fazlası lazım çünkü dayımızda yok yumurtaya giden sperm gibiyiz, yumurta 1 tane var ama milyonlarca sperm var şansımız o kadar. Bu ne kadar pis bir örnek oldu böyle :D ama bundan daha iyi anlatacak bir örnek yok.
Seçim var diye memur alımları artar herhalde, baktınız yine olmadı parti üyesi olup yeniden denersiniz. 😁

Şanstan biraz fazlası lazım çünkü dayımızda yok yumurtaya giden sperm gibiyiz, yumurta 1 tane var ama milyonlarca sperm var şansımız o kadar. Bu ne kadar pis bir örnek oldu böyle :D ama bundan daha iyi anlatacak bir örnek yok.
Açıkçası o sıkıntı. Ülkede herkes devlet memuru olma çabası içinde. Diğer sektörlerin çoğu ise hükümet yanlılarından oluştuğu için insanları eziyor resmen. Ülkeden kaçmak dışında artık çözüm yolu yok.

Açıkçası o sıkıntı. Ülkede herkes devlet memuru olma çabası içinde. Diğer sektörlerin çoğu ise hükümet yanlılarından oluştuğu için insanları eziyor resmen. Ülkeden kaçmak dışında artık çözüm yolu yok.
Avrupa'da ellerini açmış biz gelelim diye bekliyor zaten. :D Türk vatansız değil iltica etmez o kadar değil ama kaçak olarak girip vatandaşlık alabilecek babayiğit varsa hiç beklemesin kaçsın oradan yollayacağı dövizle ailesi de zengin olur burada arsa zengini olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı