Türkiye sigara kullanımında dünya birincisi!

İnsanlar ekonomik durumdan bunaldı artık yani sigarada birinci olma normal geliyor. Tanıdığım çoğu kişi stres gibi şeylerden içiyor.

Troll olupta madem para yok nereden bulup içıyorlar diyenleri takmayınız teşekkürler.

Veriler OECD'den.
Haberi Türkçe ilk yapan Habertürk...
BirGün sol içi tartışmalarda "dar bir grupçu anlayışın elinde" diye eleştirilir ama haber konusunda bir güvensizlik görülmez.

1653945739523.png

Şöyle bir kaynağa ulaştım. İlk 10 ülke içerisindeyiz. Ama 1. değiliz.

Sınıftaki neredeyse tüm arkadaşlarım içiyor, hatta gezilerde öğretmenlerle yan yana içiyorlar, daha 9. sınıfız oysa ki. 8. sınıflar da bol bol içiyor, hiç iyi bir alışkanlık değil oysa ki. Çoğu kişi de havalı olduğunu sandığı için başlayıp bırakamıyor maalesef. Çok garip bir gençlik yetişiyor. Allah'tan ben şu ana kadar uzak durdum, sigara içmeye yönelten çok kişi vardı çevremde ama bırakın sigarayı ağzıma nargile, volim midir nedir ondan, alkol falan bile hiç almadım ağzıma çok şükür.

Eki Görüntüle 1404526

Şöyle bir kaynağa ulaştım. İlk 10 ülke içerisindeyiz. Ama 1. değiliz.
Konudaki haber güncel ve oransal kıyaslama yapılıyor.
TRT'nin bu haberi ne kadar güncel? Ve orada sayısal olarak en kalabalık ülkeler önde oluyor haliyle. Yani güncel habere bir karşılık gibi durmuyor.
Alttaki nüfusa göre, erkek ve kadın tiryaki göstergeleri de muğlak. Neyi ifade ettiği belli değil.

Yani netice itibariyle sağlığa zararlı olan bir şey, ilk 10'da bile olsak kötü ama 1. sırada bile olsak o kadar önemli bir şey mi? Tartışılır, bence değil.

Geri
Yukarı