Türkiye sigara kullanımında dünya birincisi!

Açıkçası pek şaşırmadım. Evde, okulda ve sokakta neresi olursa olsun sigara içen kişi sayısı oldukça fazla. İçenlerin birçoğu da şu an genç yaşta olup arkadaşlarının gözünde havalı gözükmek ve büyüdüğünü göstermek için içiyor.

Türkiye içinde büyüme, büyük olma olma potansiyeli taşıyan nadir ülkelerden.. Ve halkı bunun farkında. Düzeldik düzeleceğiz.. Derken stres daha da artıyor.. Umut aynı zamanda ülkeye stresi yaşatıyor.. Dolaylı olarak sigara kullanımı tavan..

Son düzenleme:

Şaşırdık mı? :)

Babam 5 yıl önce vefat etti.
Başınız sağ olsun hocam. Sabır diliyorum. Bu dünyada en çok acı verenlerden birisini yaşıyorsunuz. (Hadis olduğundan emin değilim ama) "Allah sevdiği kulunun başına musibet verir" (Ne kadar doğru emin değilim.)

Sigaraya para mı dayanır yahu, iyisinden 2 lahmacun gömerim o paraya. :D
Hocam bir de günlük bir paket bitirenler var. :D Sigaranın paketini 25 TL'den sayarsak; 25 +25 = 50 TL. Bunu biriktirirsek aylık 1.500 TL. 2 ay boyunca biriktirdiğimizde 2. el telefon alabiliriz. Sigaraya verdiğimiz paraya yazık. Zaten İslam kuralları gereği sigara haram. 1- Verdiğiniz para hiç bir şeye yaramıyorsa cebinize zararlıdır. O sebeple bu haram sayılmasının 1. nedeni. 2- Eğer vücuda alınan herhangi bir şey (sigara, alkol vs.) vücuda zarar veriyorsa (ki bu en tehlikelisi) haram sayılmasının 2. sebebi. Bunları sigara içen birine söylersek "Sigara bana daha çok iyi geliyor." derler. Doğru mu? Doğru. Yanlış mıyım?

Geri
Yukarı