Türkiye Suriye Savaşı

Biz ülkemiz için savaşırız kimsenin vatandaşı için değil. Vatanı için savaşmamalarına lafım yok demek istediğim masum çocuklar ne yapsın savaşın ortasında ne suçları var?

Doğu Türkistan için kimsenin gıkı çıkmaz ama, neden? Çin'den mi korkuluyor dersin? 🤨
Türkiye en başında muhaliflere destek vererek geldi bu günlere. Bundan önce katil Esad yoktu. Dostum Esad vardı. Hiç bir ülkenin iç işlerine karışmayacaksın. Sonuçları bu oluyor sonra. Milyonlarca Suriyeliyi ülkenin dört bir yanına dağıtması da ayrı bir saçmalık zaten. Türkiye'nin yönetimi Suriye yönetimine gösterdiği kabadayılığı Çin'e gösterse ya? Benim derdim ne Suriyeli ile nede bir başka ülkenin vatandaşları ile. Ancak, söz konusu Türkler olduğu zaman herkes sessiz. Ben buna sinir oluyorum. Keşke Arap ülkesi olsaydı tamamen Türkiye. O zaman cuk otururmuş.

Doğu Türkistan için kimsenin gıkı çıkmaz ama, neden? Çin'den mi korkuluyor dersin? 🤨
Türkiye en başında muhaliflere destek vererek geldi bu günlere. Bundan önce katil Esad yoktu. Dostum Esad vardı. Hiç bir ülkenin iç işlerine karışmayacaksın. Sonuçları bu oluyor sonra. Milyonlarca Suriyeliyi ülkenin dört bir yanına dağıtması da ayrı bir saçmalık zaten. Türkiye'nin yönetimi Suriye yönetimine gösterdiği kabadayılığı Çin'e gösterse ya? Benim derdim ne Suriyeli ile nede bir başka ülkenin vatandaşları ile. Ancak, söz konusu Türkler olduğu zaman herkes sessiz. Ben buna sinir oluyorum. Keşke Arap ülkesi olsaydı tamamen Türkiye. O zaman cuk otururmuş.
Çin, Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı ülkelerden birisidir. Ayrıca ekonomide de Çinle çok fazla içli dışlıyız. Yani Doğu Türkistan'a ses çıkarttığımız zaman ekonomik olarak bir krize girebiliriz. (Bu, ABD'nin bize yaptığı yaptırımlardan daha da kötü olabilir). Doğu Türkistan konusunda Çinle mesafeli olmalıyız yani. Suriye'nin nasıl bu hallere geldiği zaten belli değil. Ülkede her gün bir olay oluyor. Türkiye ise keyfinden saldırmıyor Suriye'ye. Suriye'den sonra kendine sıra gelecek çünkü. Kaldı ki sen ben bile aklımızla bunları düşünebilirken devlet büyükleri bunların 10 katı fazlasını biliyor. Diplomatik işler zeka işi yani. Bırak ülkeyi yönetenler yapsın biz sadece ne olup bittiğini bilelim.

Geri
Yukarı