Türkiye ve Ekonomi

Alte Mariner

Hectopat
Daha fazla  
Herkese kolaylıklar dilerim. Seçimin de yaklaşmasıyla beraber dolarda çeşitli dalgalanmalar başladı. Ve bazı ekonomistler ekonomideki bazı sıkıntıları açıkça ortaya çıkarıyorlar nedenleriyle. Siyasete de girmeden, yatırım tavsiyesi de vermeden sizin fikirlerinizi de soracağım. Gerek JP Morgan olayı, gerek BDDK'nın bankalara denetlemeleri vb. olaylar da buna etki ediyor. Birkaç ekonomist bankalarda döviz işlemlerinin durdurulacağını bile söyledi. Tabiki bunlar bazı kişilerin öngörüsü. Seçim sonrası IMF ihtimali var sonuçta. Bunlar sadece kişisel tahmin, fikir ve öngörü. Kesinlikle provakasyonla alakası yoktur. Bu konularda bilgisi, fikri, analizi, araştırması olanlar burada paylaşırsa güzel olur diye düşünüyorum.

Bu konuda kilit olabilir yerimi alayım 3 sayfa dayanır diyorum.
Dolar 2 günde 5.70'i geçmesine rağmen şuan sakinledi :) ama yazın bi 6.23'ü var bence.
Bu konuda kilit olabilir yerimi alayım 3 sayfa dayanır diyorum.
Dolar 2 günde 5.70'i geçmesine rağmen şuan sakinledi :) ama yazın bi 6.23'ü var bence.

Mart'tan sonra Türkiye kötüye gidecek bence. Seçim yaklaşınca petrol, uçak gibi şeylerinde haberlerde yapılmaya başlandı. Başkan olmak için yapılıyor. Halbuki doğrusu yapılsa daha faydalı olur ülke için.

Konuşulacak bir durum değil, Ülke yakında sadece Türk lirasının değer kaybetmesinden ötürü büyük bir yükün altına girecek, haliyle ülkenin Venezuela'dan farkı kalmayacak.
1 ay içinde Dolar 6.50'nin üstüne çıkacak. Bir de şimdi bu boşanan kadınların nafakasını da devlet ödeyecek. Battık batacağız. Sistem alacak arkadaşlar bir an önce hurra etsin bence.
Hocam 6.50 TL'den fazla olacak tahminimce ufak ufak artıp 7.50 TL civarına çıkar, eğer çıkarsa Hortlatırsan sevinirim :)

1 ay içinde Dolar 6.50'nin üstüne çıkacak. Bir de şimdi bu boşanan kadınların nafakasını da devlet ödeyecek. Battık batacağız. Sistem alacak arkadaşlar bir an önce hurra etsin bence.
Katılıyorum. Yazı umutla bekleyenler en azından dövize veya altına yatırım yapabilirler. Ben olsam şimdi toplardım.

Son düzenleme:
Konuşulacak bir durum değil, Ülke yakında sadece Türk lirasının değer kaybetmesinden ötürü büyük bir yükün altına girecek, haliyle ülkenin Venezuela'dan farkı kalmayacak.

Hocam 6.50 TL'den fazla olacak tahminimce ufak ufak artıp 7.50 TL civarına çıkar, eğer çıkarsa Hortlatırsan sevinirim :)
Keşke haklı olmasan...

Yeni konular

Geri
Yukarı