Türkiye-Yunanistan savaşı çıkar mı?

Gelecek 1 sene içerisinde sizce Türkiye-Yunanistan savaşı çıkar mı?

• Oy verenlerin toplamı
    153
Ukraynalı arkadaşım da iki sene önce öyle demişti bana :)

Ukrayna ile Rusya durumunu bir tutmak çok zekice bir hareket değil. Türkiye'de, Yunanistan'da ekonomik krizle boğuşuyorlar. Üstüne üstlük Yunanlar olası bir savaşta Türklere yenileceklerini bile bile savaş başlatmaz. Türkiye zaten başlatmaz. On sene sonra olur mu derseniz belki, ama iki-üç yıl içinde savaş çıkma olasılığı yok sayılır.

Aynı soru Rusya-Ukrayna savaşı çıkar mı? Başlığında da sorulmuştu. Ben de "İmkansız, savaş falan çıkmaz en fazla birkaç sınır çatışması olur" dedim. 2 gün sonra Ukrayna işgal. Bence bu hayatta büyük konuşmamak lazım.

Ukrayna ile Rusya durumunu bir tutmak çok zekice bir hareket değil. Türkiye'de, Yunanistan'da ekonomik krizle boğuşuyorlar. Üstüne üstlük Yunanlar olası bir savaşta Türklere yenileceklerini bile bile savaş başlatmaz. Türkiye zaten başlatmaz. On sene sonra olur mu derseniz belki, ama iki-üç yıl içinde savaş çıkma olasılığı yok sayılır.

Maalesef savaşlar hep beklenmedik zamanlarda patlak veriyor. Ayrıca Yunanistan'ı ABD'den bağımsız olarak düşünmek çok akılcı değil.
Ukrayna gibi kullanıp sonra bir köşeye atarlarsa ayrı mesela ama düşmanınızı hafife almayın derim :)

Ayrıca savaşlar ekonomik krizlerden çıkmak için bir yöntem olarak da kullanılmıştır. 1. Dünya Savaşı'nda ekonomik olarak bitmiş ve batmış Almanya, 2. Dünya Savaşı ile birlikte küllerinden doğmuştur. Unutmamak gerek.

Olası bir savaşın başkentlere kadar gideceğine hiç ihtimal vermiyorum ancak mevcut hükümet medyayı iyi yöneterek sanki savaştayız gibi gösterip olağanüstü halden seçim erteleme gibi durumlara başvurabilir.

Onların maksimum yapacağı kendilerine savaş açtırtıp natodan destek almak. Bence savaş çıkmaz çünkü ordular bayağı dengesiz.

Sanmam. İki ülkenin de seçim vakti yaklaştığı için yaşanıyor bu. Olası bir savaşta hangi tarafın galip geleceğini söylemeye gerek yok diye düşünüyorum. Seçim sona erdiğinde ses soluk çıkmaz.

Geri
Yukarı