Türkiye'de 4chan neden yasaklı?

Az önce birkaç yıl aradan tekrar girdim. Aşırı midem bulandı gördüğüm şey yüzünden.

Siteye girdim ve karşıma p*rno reklamı çıktı :)
Daha önce duymuştum zaten 4Chan'ı bi' gireyim dedim herhangi bir konuya ve direk ırkçı bir mesaj çıktı.

@Autistic Boy anlatır sana neden yasaklı olduğunu.
Site yasak çünkü yasadışı. 4Chan ülkemizde sanırım 2017 yılında yasaklanmıştı. Rıza dışı yayınlanan tonla gerçek kişisel bilgi, fotoğraflar ve herhangi bir kişinin imajını lekelemeyi hedef gösteren dijital montajlı içerikler dolanıyor o sitede. Onların eğlence anlayışı bu. Uzak durun. O siteden uzun süredir uzak duruyorum, girmemeyi de tercih ediyorum. O tarz yerlerde takılmam zaten. O ve o tür sitelerin hakkında buralarda konuşmanın bile yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Akıl sağlığınız için uzak durun.

Son düzenleme:
Site yasak çünkü yasa dışı. 4chan ülkemizde sanırım 2017 yılında yasaklanmıştı. Rıza dışı yayınlanan tonla gerçek kişisel bilgi, fotoğraflar ve herhangi bir kişinin imajını lekelemeyi hedef gösteren dijital montajlı içerikler dolanıyor o sitede. Onların eğlence anlayışı bu. Uzak durun. O siteden uzun süredir uzak duruyorum, girmemeyi de tercih ediyorum. O tarz yerlerde takılmam zaten. O ve O tür sitelerin hakkında buralarda konuşmanın bile yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Akıl sağlığınız için uzak durun.

Çok teşekkürler anladım. :)

4chan forumu genel olarak çok fazla siber veya fiziksel saldırı yaptığı için yasaklı bir forum. Burada anlatmaya çalışırsam sanırım en uzun mesaj olur. Konu ile alakalı CharmQuell hocamın yaptığı videolar var. Bu videoları izlerseniz olayı az çok anlarsınız.video 1 video 2

4Chan "hive-mind"'ın işlevsel hale geldiği bir yerdir.

Ayrıca karakter turnusoludür. Cehenneme baktıkça cehennem de içinize bakar.

Geri
Yukarı