Türkiye'de Araplara özel açılmış okul mu var?

00PARZIVAL00

Picopat
Daha fazla  
Sosyal medyada gezerken gördüğüm bu şey nedir acaba tam olarak?

Ülkemizde olan Amerikan, Alman vb. okullar gibi bir şey mi? Fakat o tür okulları bir kenara bırakırsak, ülke gelişimi açısından bu okulun ülkeye ne faydası var? Bu şeyin amacı ülke gelişimine destek olmak mı(Kendi vatandaşının eğitimine vs.), yoksa Arap'lara eğitim vermek mi?

Ne zaman açıldığı bilgisini kesin olarak yazan biyer bulamadım, fakat son 1-2 ay içinde olan sosyal medaya haberlerini gördüm, bu da bana bu yıl açılmış olma izlenimini verdi, bunu varsayarsak bu yılda açılmış olmasının ve ülken durumunu da göz önüne alınca az çok bazı nedenler aklıma geliyor.

Bu arada herhangi bir yöneltme yapmaya çalışmıyorum insanları. Sadece merak ettim ve soruyorum, çünkü kendim araştırınca pek bir şey bulamadım. Gece gece canınızı sıktıysam özür dilerim.

Son düzenleme:
Yanlış bilmiyorsam yaşadığım bölgede bile böyle bir okul mevcut ama böyle kolej tarzında değil şu dershane tarzı olanlardan. Giren çıkan hep arap!

Başkanımız sağolsun din kardeşlerimizle yaşayacağız artık.
"Tekrar savaşmak için bir tarafa çekilme veya başka bir birliğe katılma gibi taktik gereği maksatlar dışında her kim o günde düşmana arkasını dönüp kaçarsa, hiç şüphesiz Allah’ın çok şiddetli bir cezasını üzerine çekmiş olur. Onun nihâî varacağı yer cehennemdir. Cehennem ise ne kötü bir varış yeridir!"

Enfâl / 16. Ayet​

----
Savaştan kaçandan kardeş mi olurmuş, yaratıcı bile red ediyor.
😎

"Tekrar savaşmak için bir tarafa çekilme veya başka bir birliğe katılma gibi taktik gereği maksatlar dışında her kim o günde düşmana arkasını dönüp kaçarsa, hiç şüphesiz Allah’ın çok şiddetli bir cezasını üzerine çekmiş olur. Onun nihâî varacağı yer cehennemdir. Cehennem ise ne kötü bir varış yeridir!"

Enfâl / 16. Ayet​

----
Savaştan kaçandan kardeş mi olurmuş, yaratıcı bile red ediyor.
😎

Din ne alaka hocam anlamadım. Ayrıca ciddi demedim, farkındasınızdır umarım.

Geri
Yukarı