Türkiye’de asgari ücret ilk defa saatlik 1 doların altına düştü!

Türkiye uçurumdan aşağı son sürat gitmeye devam ediyor. Artık bunun mizahı yapılacak bir tarafı kalmadı. Koskoca Türk milleti nasıl oldu da kedi köpek fare yiyen Çinliler gibi saatliği bir dolara çalışan bir hale geldi anlamıyorum. Belki de cidden hak ediyordur bu millet bunu.

Açlık sınırının altında kalan asgari ücret, döviz kurunun karşısında da erimeye devam ediyor. Türkiye'de milyonlarca asgari ücretli, bir günde 7,6 dolar kazanıyor.
Kaynak
B5EF10B1-22FD-4F32-AD01-464749BC4A2F.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz şimdi "hayatında dolar görmemiş vatandaş" mı olduk? :D

Ülkede en büyük sorunlardan birisi de asgari maaşla çalışan kişi sayısının aşırı fazla olması zaten.
Dolar görmemiş vatandaş değil ama et göremeyecek vatandaş potansiyeli taşıyoruz. Benzer senaryo...

Sıkıntı yok o sarayında otursun biz de asfalt yiyelim.👍
Geçiş garantili otobanların asfaltını mı? O da çok pahalı ya... Sahillerdeki kumları yiyelim diyeceğim, ranta açıldı tamamı. Ağaçların yapraklarını yiyelim desem ormanlar azalıyor her yıl. Yağmur yağar, ağzımı açıp su içeriz diyeceğim ama yağış miktarı da her yıl düşüyor iklim krizi yüzünden. Ne yapacağız bilmiyorum. :D

Geçiş garantili otobanların asfaltını mı? O da çok pahalı ya... Sahillerdeki kumları yiyelim diyeceğim, ranta açıldı tamamı. Ağaçların yapraklarını yiyelim desem ormanlar azalıyor her yıl. Yağmur yağar, ağzımı açıp su içeriz diyeceğim ama yağış miktarı da her yıl düşüyor iklim krizi yüzünden. Ne yapacağız bilmiyorum. :D

O kadar mı kötü durumdayız yahu?🥺

O kadar mı kötü durumdayız yahu? 🥺
Evet, ağzımızı açıp yağmurdan su içeriz desek o bile azalmış durumda bak. :D

Screenshot_37.png

Neyse şaka bir yana gerçekleri söylemek lazım. Bu seferki kriz öncekiler gibi değil çünkü bu sefer tek adam rejiminde bu krize giriyoruz. Asla tam yetki verilerek bir reformist göreve getirilmez, asla yapılan şeyden vazgeçilip kendi seçmen tabanından oy kaybedilmek istenmez. Enflasyonu düşürmenin yolunu bulmadan enflasyonun sonucu olan faizlerle oynayarak ve serbest piyasanın içinden geçerek her şey çok daha kötüye doğru gidecek.

Seçenekler şunlar:

"Dolar her yerde yükseliyor, TL'nin düşüşü ile ne alakası var?" diyebilirsin.

"Ekonomi çok iyi" diyebilirsin.

"Onların Doları varsa bizim Allah'ımız var" diyebilirsin.

"Kuru soğan - ekmek yeriz yine de hükümeti yedirmeyiz" diyebilirsin.

"Maaşını Dolarla mı alıyorsun? Biz TL kullanıyoruz" diyebilirsin.

"Çıkar cebindeki telefonunu" diyebilirsin.

"Göster Instagram hesabını" diyebilirsin.

"Biz mutluyuz, geçinemiyorsanız geberin" diyebilirsin.

"Açlıktan ölsek de ezanlar susmayacak" diyebilirsin.

"Babalarınız adam olsaydı da fakir kalmasaydınız" diyebilirsin.

"2002 yılından önce köprü yoktu, havaalanı yoktu, yol yoktu yol" diyebilirsin.

Seç beğen al, hepsi aynı düzeyde linç kapısına çıkıyor. Hepsi test edildi onaylandı senden önce. :D Sen dersen ki benim yeni bir söylemim var diye, demeni bekliyorlar ellerinde sopalarla. :D (Latife bu tabii.)

Not: Bunları sana ben demiyorum, senden önce denmiş olanları sayıyorum.
Herhalde forumun aktrol biri herhalde önceki mesajlarda belli oluyor. 🤭
Biz şimdi "hayatında dolar görmemiş vatandaş" mı olduk? :D

Ülkede en büyük sorunlardan birisi de asgari maaşla çalışan kişi sayısının aşırı fazla olması zaten.
Yani her şey lüks oldu maalesef.

Aktroll olduğunu sanmıyorum ama muhafazakar taraftan bir arkadaşımız kendisi.
Huyları bu dönmek, dönüş yapmak onların tarzı. Emre Rekt de onlardan biri sadece. Mesele sadece onların ayaklarının tökezlenmesine bakıyordu, ayakları tökezleyince gemiyi ilk terk edenler bunlar olacak, en fazla eleştiri yapacak olanlar da bunlar olacaklar. Bu yalaka tayfası bunu yapacak, bizden bile daha fazla laf atacaklar bu böyleydi falan diye.

Bizden bile daha fazla laf atacaklar bu böyleydi falan diye.
Zamanında cemaatin içinden çıkarak yönetime yükselenlerin, FETÖ'ye daha bu ad konulmadan önce laf edenleri komplolarla içeri tıkıp, sonra ilk yol ayrımında kendileri hariç herkesi FETÖ'cü olmakla suçlamaları gibi şeylerden gördük bu filmi. :D

Zamanında televizyonlarda cemaat güzellemesi yapanlar hâlâ ortalarda, cemaatin darbe planı gerçeğini söyleyenler içerideydi. Sonra "yanlışlık olmuş ya, yanlışlıkla o CD'leri yerleştirdik evlere, yanlışlıkla tıktık sizleri yıllarca hapse" diyerek çıkardılar milleti...

Huyları bu dönmek, dönüş yapmak onların tarzı. Emre Rekt de onlardan biri sadece. Mesele sadece onların ayaklarının tökezlenmesine bakıyordu, ayakları tökezleyince gemiyi ilk terk edenler bunlar olacak, en fazla eleştiri yapacak olanlar da bunlar olacaklar. Bu yalaka tayfası bunu yapacak, bizden bile daha fazla laf atacaklar bu böyleydi falan diye.
Kesinlikle. Mesela başka biri daha var 1-2 ay öncesine kadar ölümüne savunuyordu hükümeti şimdi bakıyorum demediğini bırakmıyor. Tipik klasik muhafazakar şark kurnazlığı :) Gemi batıyorsa ilk terket mantığı.

Son düzenleme:
Yuppiiiiiii konumumuzu lütfen avrasyadan alıp Afrika'ya tasisinlar komsularimiza karşı olan alım gücümüzü gördükçe bu coğrafyada ne işimiz var dedirtiyor.

Geri
Yukarı